آموزش

عوارض رژیم نوتریکا

عوارض رژیم نوتریکا

یک عارضه جانبی هر دارویی را می توان به عنوان اثر ناخواسته یا نامطلوب تولید شده توسط دارو تعریف کرد. عارضه جانبی می تواند عمده باشد یا در چند دارو جزئی باشد که می توان نادیده گرفت. عوارض جانبی نه تنها از دارویی به دارو دیگر متفاوت است، بلکه به دوز دارو، حساسیت فردی فرد، برند یا شرکت سازنده آن نیز بستگی دارد. اگر عوارض جانبی بر اثر واقعی دارو بیش از حد باشد، متقاعد کردن بیمار به مصرف دارو ممکن است دشوار باشد. تعداد کمی از بیماران دچار عوارض جانبی خاص داروهای خاص می شوند. در این صورت پزشک دارو را با داروی دیگری جایگزین می کند. اگر هر گونه عارضه جانبی را احساس کردید و باعث ناراحتی شما شد، فراموش نکنید که با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض رژیم نوتریکادر طول تجویز امولسیون های لیپیدی ممکن است واکنش های فوری مانند افزایش جزئی دما، گرگرفتگی، لرز، لرز، از دست دادن اشتها، حالت تهوع، استفراغ، تنگی نفس، سردرد، کمردرد، استخوان، سینه و ناحیه کمر، افزایش یا کاهش خون ظاهر شود. فشار (افت فشار خون، فشار خون بالا)، واکنش های حساسیت. (واکنش های آنافیلاکتیک، بثورات پوستی). برافروختگی یا آبی شدن پوست ممکن است به عنوان یک عارضه جانبی به دلیل کاهش محتوای اکسیژن در خون (سیانوز) رخ دهد.

ظهور چنین حوادثی باید انفوزیون قطع شود یا در صورت وجود با دوز کمتر ادامه یابد. باید به وقوع احتمالی سندرم اضافه بار توجه ویژه ای شود. ممکن است در نتیجه شرایط متابولیکی تعیین شده ژنتیکی که از فردی به فرد دیگر متفاوت است رخ دهد و ممکن است در رابطه با بیماری‌های قبلی، تجویز در سرعت‌ها و دوزهای مختلف رخ دهد. سندرم اضافه بار علائم زیر را دارد: بزرگ شدن کبد (هپاتومگالی) با یا بدون یرقان، بزرگ شدن طحال (طحال طحال)، نفوذ چربی به اندام ها، عملکرد غیر طبیعی کبد، کم خونی، کاهش گلبول های سفید خون (لکوپنی)، کاهش پلاکت (ترومبوسیتوپنی)، خونریزی. دیاتز و خونریزی، تغییر یا از دست دادن برخی از عوامل انعقادی (زمان خونریزی، زمان لخته شدن، زمان پروترومبین و غیره)، تب، چربی خون، سردرد، درد معده، خستگی.

منع مصرف را می توان به عنوان یک شرایط خاص یا یک بیماری یا شرایطی توصیف کرد که در آن شما قرار نیست از دارو استفاده کنید یا تحت درمان خاصی قرار نگیرید زیرا می تواند به بیمار آسیب برساند. گاهی اوقات، می تواند خطرناک و تهدید کننده زندگی نیز باشد. هنگامی که یک روش نباید با روش دیگری ترکیب شود یا زمانی که نمی توان دارو را با داروی دیگری مصرف کرد، به آن منع مصرف نسبی می گویند. موارد منع مصرف باید جدی گرفته شود زیرا بر اساس تجربه بالینی نسبی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یا بر اساس یافته های تحقیقاتی اثبات شده است.

عوارض رژیم نوتریکااین فرآورده نباید تحت شرایط زیر مصرف شود

– اختلال متابولیسم اسیدهای آمینه – اختلالات متابولیسم لیپیدها – هیپرکالمی، هیپرناترمی، – متابولیسم ناپایدار (مانند: اختلالات متابولیکی شدید پس از عمل یا استرس پس از سانحه، وضعیت متابولیک دیابتی تثبیت شده، کما با منشأ ناشناخته). ) – هیپرگلیسمی که به دوزهای انسولین تا 6 واحد در ساعت پاسخ نمی‌دهد – اسیدوز – کلستاز داخل کبدی – نارسایی شدید کبدی – نارسایی شدید کلیوی – تظاهر نارسایی قلبی – تشدید دیاتز هموراژیک – مراحل انفارکتوس حاد میوکارد و سکته مغزی – حملات حاد ترومبویک آمبولی چربی – حساسیت بیش از حد شناخته شده به پروتئین های تخم مرغ یا سویا، روغن بادام زمینی یا هر یک از مواد کمکی. در نوزادان و کودکان کمتر از دو سال نباید استفاده شود.

کاهش وزن(1)

ضد تغذیه وریدی عمومی عبارتند از

– وضعیت گردش خون ناپایدار با خطر قریب الوقوع برای زندگی (حالت های فروپاشی و شوک) – تلفن اکسیژن ناکافی رژیم غذایی کاهش وزن، – حالت های هیدراتاسیون – اختلالات تعادل الکترولیت ها – ادم حاد ریوی، نارسایی احتقانی قلب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.