آموزش

عوارض رژیم لیمویی

عوارض رژیم لیمویی

برخی از افراد نگران این هستند که افزودنی های شیمیایی موجود در غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده در سلول های آنها تجمع یافته و باعث ایجاد اثرات سمی می شود. طرفداران رژیم غذایی کاهش وزن  ادعا می کنند که این مواد سمی شیمیایی را خنثی می کند و آنها را از سلول های شما دفع می کند. متخصصان پاکسازی لیمو نوشیدنی ساخته شده از لیموترش تازه، شربت افرا، فلفل هندی و آب را به مدت 10 روز می نوشند. این رژیم عوارض جانبی مختلفی ایجاد می کند که برخی از آنها ممکن است خطرناک باشند. رژیم غذایی لیمو را با پزشک خود در میان بگذارید تا مشخص شود که آیا برای شما بی خطر است یا خیر.

عوارض رژیم لیموییگرسنگی رژیم غذایی لیمو کالری دریافتی شما را برای یک دوره 10 روزه یا بیشتر به شدت محدود می کند. افراد رژیمی که غذای جامد نمی خورند و فقط یک نوشیدنی لیموناد می نوشند، اغلب گرسنه می شوند. گرسنگی و میل به غذا یکی از عوارض جانبی رایج رژیم لیمو است. پزشکان سم‌زدایی توصیه می‌کنند که نوشیدنی لیموناد بیشتری بنوشید تا درد گرسنگی را کاهش دهید. کاهش وزن متخصصان پاکسازی اغلب رژیم لیمو را برای کاهش وزن انجام می دهند و بسیاری موفق می شوند. کالری دریافتی شما در طول مدت رژیم لیمو بسیار کم است، که باعث می شود بدن شما بیشتر از آنچه می خورید کالری بسوزاند.

برخی از افرادی که رژیم دارند در طول پاکسازی لیمو 10 پوند یا بیشتر از دست می دهند. کاهش این وزن در مدت زمان کوتاه ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد. فعالیت دستگاه گوارش برخی از رژیم‌های لیمو، شستشوی آب نمک را انجام می‌دهند که در آن مقادیر زیادی آب نمک برای پاکسازی روده بزرگ از مواد زائد مصرف می‌شود.

حرکات مکرر روده یکی از عوارض جانبی رایج رژیم لیمو با شستشو با آب نمک است. همچنین ممکن است درد شکم، اسهال یا احساس سوزش را در حین اجابت مزاج تجربه کنید. در صورت تداوم این علائم به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی پزشکی باشد. انرژی افرادی که رژیم می گیرند گاهی اوقات در طول پاکسازی انرژی خود را از دست می دهند. خستگی، بی حالی یا دردهای عضلانی از عوارض جانبی رایج کاهش کالری دریافتی هستند. اگر احساس سرگیجه یا خستگی مفرط دارید، رژیم غذایی لیمو را زودتر قطع کنید.

بهداشت دهان نوشیدن نوشیدنی لیموناد ممکن است باعث ایجاد انواع تغییرات بهداشت دهان و دندان شود. زبان شما ممکن است در طول پاکسازی سفید شود، اگرچه معمولاً با پایان دادن به رژیم به رنگ عادی باز می گردد. سایر عوارض جانبی عبارتند از بوی بد دهان و افزایش پلاک روی دندان. حالت محدود کردن شدید کالری دریافتی به مدت 10 روز ممکن است بر خلق و خوی شما تأثیر منفی بگذارد. بسیاری از مردم در طول پاکسازی احساس تحریک پذیری یا ناراحتی می کنند، اغلب به دلیل گرسنگی. برخی دیگر خلق افسرده یا نوسانات خلقی قابل توجهی را تجربه می کنند. این عوارض معمولا پس از پایان رژیم لیمو از بین می روند.

کاهش وزن(1)

کمبودهای تغذیه ای متخصصان تغذیه هشدار می دهند که رژیم لیمو ممکن است بدن شما را بدون مواد مغذی مناسب رها کند. به گفته لونا ساندون، متخصص تغذیه و سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا، رژیم غذایی لیمو ممکن است باعث کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مهم مورد نیاز برای حفظ سلامتی شود. یک راه سالم‌تر برای کاهش وزن شامل متعادل کردن رژیم غذایی‌تان برای شامل انواع میوه‌ها، سبزیجات، محصولات غلات کامل و پروتئین بدون چربی است.

نگرانی های رژیم غذایی در حالی که نسخه آرام رژیم غذایی لیمو و فلفل قرمز امکان مصرف متعادل تری را فراهم می کند، اکثر نسخه های رژیم غذایی بسیار کم کالری و فاقد مواد مغذی تقویت کننده سلامت هستند. شما پس از پاکسازی وزن کم خواهید کرد، اما بیشتر این پوندها به دلیل از دست دادن آب و توده عضلانی است. این نوع رژیم‌ها همچنین می‌توانند احساس بدخلقی و خستگی را در شما ایجاد کنند و بدون فیبر کافی نیز ممکن است باعث یبوست شوند. آنها همچنین می توانند منجر به کمبودهای تغذیه ای شوند و برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن پزشکی مانند دیابت یا بیماری کلیوی خطرناک هستند.

خوردن برای کاهش وزن و سم زدایی برای خلاص شدن از بدنتان از شر مواد مضر، نیازی نیست به مدت 10 روز یک لیموناد آب شده بنوشید. کلیه ها و کبد شما زمانی که کاملاً کار می کنند به طور طبیعی بدن شما را سم زدایی می کنند. برای حفظ سلامت بدن، بهبود توانایی‌های سم‌زدایی طبیعی و کاهش وزن، از رژیم غذایی کنترل‌شده کالری، کم‌چربی، فیبر بالا و سرشار از غذاهای غنی از مواد مغذی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین‌های بدون چربی و … استفاده کنید. غذاهای لبنی کم چرب

چرا رژیم لیمو کمکی نمی کند؟ رژیم سم زدایی لیمو هیچ یک از این فرآیندهای طبیعی بدن را بهبود نمی بخشد و ممکن است مانع آنها شود. این رژیم غذایی بسیار محدود کننده و بسیار کم کالری است و بدون یک رژیم غذایی متعادل، بدن مواد مغذی و انرژی مورد نیاز برای عملکرد صحیح را دریافت نخواهد کرد. این شامل حذف سموم و مواد زائد است. رژیم سم زدایی لیمو حاوی هیچ فیبری نیست. فیبر با حمایت از روده بزرگ و تأثیر بر متابولیسم، نقش اساسی در هضم دارد. بدون فیبر، روده بزرگ نمی تواند سموم و مواد زائد را به همان اندازه از بدن خارج کند.

عوارض رژیم لیموییاگرچه رژیم سم زدایی لیمو ممکن است دفع سموم را بهبود نبخشد، برخی از افراد گزارش می دهند که پس از انجام آن احساس شادابی و انرژی مجدد می کنند. با این حال، افراد می توانند از طریق انواع جایگزین های سالم به این پیشرفت ها دست یابند.

این شامل عدم مصرف الکل برای دوره های قاعدگی، ترک سیگار، خواب خوب، ورزش منظم و خوردن یک رژیم غذایی مغذی است. بازگشت به یک رژیم غذایی معمولی پس از پایان یک رژیم سم زدایی لیمو بسیار کم کالری به احتمال زیاد باعث می شود که فرد احساس انرژی مجدد کند. ممکن است منبع قابل اعتماد رژیم سم زدایی لیمو باعث کاهش وزن شود زیرا شامل محدودیت شدید کالری است. یک مطالعه نشان داد که رژیم سم‌زدایی ۷ روزه لیمو منجر به کاهش چربی بدن زنان کره‌ای که دارای اضافه وزن بودند، شد.

با این حال، این یک راه سالم برای کاهش وزن نیست منبع مورد اعتماد. مانند هر نوع محدودیت شدید کالری، از سرگیری یک رژیم غذایی معمولی اغلب منجر به افزایش سریع وزن پس از آن می شود. برخی از تحقیقات منبع معتبر نشان می دهد که برخی از اشکال شدید محدودیت کالری و روزه می تواند مزایای سلامتی داشته باشد. با این حال، این رژیم‌ها مصرف غذاهای سالم و متنوع از جمله میوه‌ها، سبزیجات و غذاهای کامل را ترویج می‌کنند.

ممکن است سم زدایی مضر باشد منبع مورد اعتماد. به عنوان مثال، سم زدایی می تواند باعث شود: مشکلات گوارشی خستگی سردرد ضعف کم آبی بدن اعتیاد افزایش وزن طولانی مدت سوء تغذیه برخی از افراد ممکن است از ملین ها به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود استفاده کنند که می تواند باعث اسهال شدید شود. رژیم‌های سم‌زدایی می‌توانند به ویژه برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت یا بیماری قلبی مضر باشند. جوانان نیز در معرض خطر بیشتری از سم زدایی هستند.

عوارض رژیم لیموییچگونه انجامش بدهیم رژیم سم زدایی لیمو شامل جایگزینی وعده های غذایی با مخلوطی از موارد زیر است:

2 قاشق غذاخوری آب لیمو 2 قاشق غذاخوری شربت افرا فلفل هندی اب یک فرد می تواند رژیم سم زدایی لیمو را برای چند روز تا چند هفته انجام دهد. برای برخی از افراد ممکن است حذف تدریجی غذاهای جامد در چند روز اول قبل از تغییر کامل به رژیم غذایی مایع آسان تر باشد. برخی افراد یک ملین گیاهی را نیز در رژیم غذایی خود قرار می دهند. خرید این مخلوط به عنوان یک نوشیدنی از پیش ساخته شده امکان پذیر است. مهم است که توجه داشته باشید که سازمان غذا و دارو (FDA) این محصولات را تنظیم نمی کند، بنابراین هیچ تضمینی در مورد محتویات یا ایمنی آنها وجود ندارد.

رژیم سم زدایی لیمو شامل یک رژیم غذایی مایع است که از مخلوطی بر پایه آب لیمو تشکیل شده است. ایده پشت این رژیم‌های سم‌زدایی، پاکسازی بدن از هرگونه سموم و ترویج طیف وسیعی از فواید سلامتی است. با این حال، هیچ مدرکی برای این ادعاها وجود ندارد و فرآیند سم زدایی حتی ممکن است مضر باشد. هرکسی که قصد سم زدایی لیمو را دارد باید با پزشک یا متخصص تغذیه خود در مورد اینکه آیا برای او مناسب یا بی خطر است صحبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.