آموزش

عوارض رژیم بدون نان و برنج

عوارض رژیم بدون نان و برنج

 

چه به سادگی نان و برنج را کنار بگذارید و به کربوهیدرات‌های پیچیده سالم‌تری بسنده کنید، یا به‌دنبال حذف تمام محصولات مشابه نان در آینده باشید، هنگام ترک نان برای همیشه باید از عوارض جانبی زیادی مطلع شوید. در حالی که نان بیشتر به عنوان یک غذای “ناسالم” به تصویر کشیده می شود، احتمالاً این تصور غلط است که ترک نان می تواند همه چیزهای مثبت برای بدن شما باشد. با این حال، در واقع، چند عارضه جانبی منفی در ترک نان وجود دارد.

دلیلی وجود دارد که تیم های ورزشی همیشه قبل از بازی بزرگ شام پاستا برگزار می کنند. کربوهیدرات ها به دلیل تجزیه قندهای موجود در کربوهیدرات انرژی بدن را تامین می کنند. طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AHA)، زمانی که سطح قند در بدن شما افزایش می یابد، انسولین ترشح می شود تا قند را در بدن حرکت دهد و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کند.

صرف نظر از نوع نان و برنج، از نان می توان برای انرژی استفاده کرد. با کنار گذاشتن نان، منبع انرژی مناسبی را در رژیم غذایی کاهش وزن خود از دست می دهید که باید در جای دیگری پیدا کنید. به گفته کارشناسان، پس حتماً به این 30 بهترین غذایی که در طول روز به شما انرژی می دهند، روی آورید.

عوارض رژیم بدون نان و برنجاگر دائماً نان یا محصولاتی شبیه نان می خورید و شروع به جایگزینی آنها با سبزیجات غیر نشاسته ای یا منابع پروتئینی می کنید، نمی توان انکار کرد که تفاوت قابل توجهی در وزن خود مشاهده خواهید کرد (به همین دلیل رژیم های غذایی مانند کتو چنین شده اند. محبوب).

نه تنها رژیم غذایی شما سالم تر می شود، بلکه به دلیل کاهش وزن آب در بدن به دلیل کربوهیدرات ها، تفاوت را نیز خواهید دید. به گزارش مدیکال نیوز تودی، هر گرم کربوهیدراتی که مصرف می کنید 3 گرم آب به آن متصل می شود، از این رو اصطلاح «وزن آب» به آن گفته می شود. با کاهش کربوهیدرات در رژیم غذایی خود، شاهد کاهش وزن آب خواهید بود. این بستگی به نوع نان مصرفی شما دارد.

اگر نان سفید معمولی را کنار می گذارید، این ممکن است مشکل چندانی برای شما ایجاد نکند. اما اگر قصد دارید نان سبوس دار یا نان جوانه زده را که هنوز پر از فیبر اصلی گندم است کنار بگذارید، رفتن به حمام ممکن است برای شما مشکل ساز باشد. به گفته AHA، فیبر برای سیستم گوارش شما مفید است و شما را در حمام منظم نگه می‌دارد، و محصولات نان غنی از فیبر می‌توانند راهی آسان برای افزایش مصرف فیبر به 25 تا 30 گرم در روز باشند. یک تکه نان سبوس دار می تواند بین 2 تا 4 گرم فیبر در هر برش داشته باشد (گاهی اوقات بیشتر)، بنابراین یک ساندویچ می تواند تقریباً 8 گرم فیبر قبل از اینکه آن را پر کنید به شما بدهد.

اگر همچنان قصد دارید نان را کنار بگذارید، مطمئن شوید که منبع فیبر را با چیز دیگری جایگزین کنید. در اینجا لیستی از 43 بهترین غذای پر فیبر برای یک رژیم غذایی سالم وجود دارد که در حمام نیز مفید است.

عوارض رژیم بدون نان و برنج آیا می دانستید خوردن کربوهیدرات می تواند هورمونی را ترشح کند که به شما احساس خوبی می دهد؟

درسته! طبق گفته موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، خوردن کربوهیدرات ها باعث ترشح سروتونین می شود، ماده ای شیمیایی که خلق و خوی شما را بالا می برد و اشتهای شما را سرکوب می کند. با توجه به روانشناسی امروز، سروتونین یک سرکوب کننده طبیعی اشتها در بدن است که می تواند به مهار این هوس کمک کند.

این بدان معناست که با دادن برخی از غذاهایی که دوست دارید هر از چند گاهی – مانند نان – به بدن خود بدهید، بهبودی در خلق و خو و گرسنگی خود خواهید دید. تا زمانی که از این فرمول راز برای همیشه احساس سیری پیروی می کنید، به گفته یک متخصص تغذیه هنگام خوردن نان، همچنان می توانید وعده های غذایی خود را سالم نگه دارید و از غذاهایی که دوست دارید لذت ببرید. .

عوارض رژیم بدون نان و برنجخطر بیماری شما کاهش می یابد. کاهش وزن احتمالاً دلیل مهمی است که مردم تصمیم می‌گیرند نان را کنار بگذارند، اما خطر ابتلا به بیماری نیز دلیل مهم دیگری برای کاهش مصرف نان است. یک مطالعه منتشر شده توسط PLOS One نشان داد که چگونه کربوهیدرات های تصفیه شده (محصولات نان سفید که از مواد مغذی طبیعی خود، از جمله فیبر حذف شده اند) می توانند سطح اسیدهای چرب را در بدن افراد افزایش دهند که خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 را افزایش می دهد. بنابراین ترک نان سفید فرآوری شده و برنج و تصفیه شده ممکن است عاقلانه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.