آموزش

عوارض رژیم آبمیوه

عوارض رژیم آبمیوه

 

میوه ها و سبزیجات برای سلامتی شما مفید هستند. برخی از آنها حتی خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و سرطان را کاهش می دهند آبمیوه گیری، فرآیندی که شامل استخراج آب میوه های مغذی از میوه ها و سبزیجات تازه است، در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است. بسیاری از مردم از آن برای سم زدایی یا افزودن مواد مغذی بیشتری به رژیم غذایی خود استفاده می کنند. حامیان ادعا می کنند که آبمیوه گیری می تواند جذب مواد مغذی از میوه ها و سبزیجات را بهبود بخشد، در حالی که دیگران می گویند که مواد مغذی مهم آنها مانند فیبر را از بین می برد. این یک بررسی دقیق از آبمیوه گیری و اثرات آن بر سلامتی است – هم خوب و هم بد.

آبمیوه گیری فرآیندی است که در آن آب میوه ها و سبزیجات تازه استخراج می شود. معمولاً بیشتر مواد جامد از جمله دانه‌ها و پالپ را از میوه‌ها و سبزیجات کامل جدا می‌کند. مایع حاصل حاوی بیشتر ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی است که به طور طبیعی در کل میوه یا سبزی وجود دارد. روش های آبمیوه گیری روش های آب گیری متفاوت است، از فشار دادن میوه با دست گرفته تا آبمیوه گیری های موتوردار.

عوارض رژیم آبمیوه دو نوع معمولی آبمیوه گیری عبارتند از:

گریز از مرکز. این آبمیوه‌گیری‌ها، میوه‌ها و سبزیجات را از طریق چرخش با سرعت بالا با تیغه برش، به خمیر تبدیل می‌کنند. ریسندگی همچنین آب میوه را از مواد جامد جدا می کند. پرس سرد. این آبمیوه‌گیری‌ها که به آن آبمیوه‌گیری نیز می‌گویند، میوه‌ها و سبزیجات را بسیار آهسته‌تر خرد می‌کنند و فشار می‌دهند تا تا حد امکان آب میوه به دست آورند. کیفیت تغذیه آبمیوه بدست آمده از آبمیوه گیری گریز از مرکز و پرس سرد مشابه است هدف از آبمیوه گیری آبمیوه گیری به طور کلی برای دو منظور استفاده می شود:

پاکسازی یا سم زدایی:

غذای جامد حذف می شود و فقط آب میوه به مدت 3 روز تا چند هفته مصرف می شود. برخی افراد معتقدند نوشیدن آبمیوه بدن آنها را از سموم پاک می کند. با این حال، هیچ مدرکی از اثربخشی آن پشتیبانی نمی کند. مکمل یک رژیم غذایی معمولی: آب تازه می تواند به عنوان یک مکمل مفید برای رژیم غذایی روزانه شما استفاده شود و مصرف مواد مغذی را از میوه ها و سبزیجاتی که در غیر این صورت مصرف نمی کردید افزایش دهد.

آبمیوه یک راه آسان برای به دست آوردن بسیاری از مواد مغذی است بسیاری از مردم تنها از طریق رژیم غذایی کاهش وزن خود مواد مغذی کافی را دریافت نمی کنند سطح مواد مغذی موجود در غذاهایی که می خورید نیز بسیار کمتر از قبل است. این تا حد زیادی به دلیل روش های فرآوری و زمان لازم برای رساندن محصول از مزرعه به سوپرمارکت است محیط های آلوده و سطح استرس بالا نیز می تواند نیاز شما را به برخی مواد مغذی افزایش دهد. میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات گیاهی هستند که ممکن است در برابر بیماری ها محافظت کنند.

عوارض رژیم آبمیوه اگر دریافت مقدار توصیه شده میوه و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه برایتان دشوار است، آبمیوه گیری می تواند راه مناسبی برای افزایش مصرف شما باشد. یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل با آب میوه و سبزیجات مخلوط طی 14 هفته باعث بهبود سطح مواد مغذی بتاکاروتن، ویتامین C، ویتامین E، سلنیوم و فولات در شرکت‌کنندگان شد. علاوه بر این، مروری بر 22 مطالعه نشان داد که نوشیدن آب‌میوه‌های تازه و سبزیجات یا کنسانتره پودر مخلوط، سطوح فولات و آنتی‌اکسیدان‌ها از جمله بتا کاروتن، ویتامین C و ویتامین E را بهبود می‌بخشد.

آیا آب میوه از بیماری محافظت می کند؟

شواهد زیادی نشان می‌دهد که میوه‌ها و سبزیجات کامل با کاهش خطر ابتلا به بیماری مرتبط هستند، اما مطالعات روی آب میوه‌ها و سبزیجات دشوارتر است. فواید سلامتی میوه ها و سبزیجات تا حدی به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی بالای آنها است، اما فیبر نیز نقش مهمی ایفا می کند. بسیاری از آنتی اکسیدان ها به فیبر متصل هستند و در سیستم گوارش شما آزاد می شوند مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات در بسیاری از زمینه های سلامتی نویدبخش است.

کاهش وزن(1)

به عنوان مثال، آب میوه ها ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهند. آب سیب و انار با کاهش فشار خون و سطح کلسترول مرتبط است علاوه بر این، مصرف آب میوه و سبزیجات به شکل مایع (یا غلظت های مخلوط) ممکن است سطح هموسیستئین و نشانگرهای استرس اکسیداتیو را کاهش دهد که هر دو با بهبود سلامت قلب مرتبط هستند. یک مطالعه بزرگ کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را در بین افرادی که سه بار یا بیشتر در هفته آب میوه و سبزیجات می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک بار در هفته آب میوه‌ها و سبزیجات می‌نوشیدند، مشاهده کرد. کاهش خطر ابتلا به آلزایمر ممکن است به دلیل سطوح بالای پلی فنول در آب میوه ها باشد. اینها آنتی اکسیدان هایی هستند که در غذاهای گیاهی یافت می شوند و اعتقاد بر این است که از سلول های مغز محافظت می کنند.

آیا باید فیبر را به آب میوه های خود اضافه کنید؟

عوارض رژیم آبمیوهسطح فیبر موجود در آب میوه‌ها به نوع آبمیوه‌گیری بستگی دارد، اما برخی منابع پیشنهاد می‌کنند برای افزایش مصرف فیبر، تفاله باقی‌مانده را به سایر غذاها یا نوشیدنی‌ها اضافه کنید. اگرچه این بهتر از دور انداختن فیبر است، اما شواهد نشان می دهد که افزودن مجدد فیبر به آب میوه، فواید سلامتی مشابه خوردن میوه ها و سبزیجات کامل را برای شما به ارمغان نمی آورد. علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که افزودن سطوح طبیعی فیبر به آبمیوه باعث افزایش احساس سیری نمی شود.

 

آبمیوه گیری برای کاهش وزن ممکن است ایده بدی باشد بسیاری از مردم از آبمیوه گیری به عنوان یک استراتژی کاهش وزن استفاده می کنند. بیشتر رژیم‌های آبمیوه شامل مصرف ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در روز فقط از آبمیوه‌ها است که منجر به کمبود شدید کالری و کاهش وزن سریع می‌شود. با این حال، حفظ آن برای بیش از چند روز بسیار دشوار است. در حالی که رژیم های آبمیوه ممکن است به کاهش وزن در کوتاه مدت کمک کند، چنین محدودیت شدید کالری می تواند متابولیسم شما را در دراز مدت کند کند. رژیم های آبمیوه نیز احتمالاً در دراز مدت منجر به کمبود مواد مغذی می شوند، زیرا آب میوه ها فاقد بسیاری از مواد مغذی مهم هستند.

عوارض رژیم آبمیوهآب میوه ها نباید جایگزین وعده های غذایی شوند استفاده از آب میوه ها به عنوان جایگزین غذا می تواند برای بدن شما مضر باشد. این به این دلیل است که آب میوه به خودی خود از نظر تغذیه متعادل نیست، زیرا حاوی پروتئین یا چربی کافی نیست. مصرف پروتئین کافی در طول روز برای حفظ عضلات و سلامت طولانی مدت ضروری است علاوه بر این، چربی های سالم برای انرژی پایدار، تعادل هورمونی و غشای سلولی مهم هستند. آنها همچنین ممکن است ویتامین های محلول در چربی – ویتامین های A، D، E و K را فراهم کنند. با این حال، جایگزینی یک وعده غذایی در روز با آب میوه بعید است که ضرری ایجاد کند، تا زمانی که بقیه رژیم شما متعادل تر باشد. با افزودن پروتئین و چربی های سالم می توانید آب میوه خود را از نظر تغذیه ای متعادل تر کنید. برخی از منابع خوب پروتئین آب پنیر، شیر بادام، آووکادو، ماست یونانی و کره بادام زمینی هستند.

آب میوه حاوی مقادیر زیادی قند است آنچه برای آب میوه انتخاب می کنید اهمیت دارد و میوه ها حاوی قند بسیار بیشتری نسبت به سبزیجات هستند. مصرف بیش از حد فروکتوز، یکی از قندهای طبیعی موجود در میوه، با قند خون بالا، افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. حدود 3.9 اونس (114 میلی لیتر) آب سیب 100 درصد حاوی تقریباً صفر گرم فیبر است اما حاوی 13 گرم قند و 60 کالری است. به طور مشابه، آب انگور 100٪ دارای 20 گرم شکر در یک وعده 3.9 اونس (114 میلی لیتر) است. برای پایین نگه داشتن میزان قند آب میوه‌هایتان، آب سبزیجات را امتحان کنید و اگر می‌خواهید شیرینی بیشتری داشته باشید، یک تکه میوه به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.