آموزش

عوارض رژیم شیر

عوارض رژیم شیر

 

چه مقدار شیر باید مصرف کرد؟

تحقیقات نشان می دهد که افراد بالای 9 سال باید هر روز سه فنجان شیر بنوشند. به این دلیل که شیر و سایر محصولات لبنی منابع عالی کلسیم و فسفر هستند. ویتامین A، ویتامین D، ریبوفلاوین، ویتامین B12، پروتئین، پتاسیم، روی، کولین، منیزیم و سلنیوم.

اما برخی از افراد هستند که باید به طور کامل از شیر خودداری کنند، از جمله کسانی که به لاکتوز حساسیت ندارند. عدم تحمل لاکتوز به دلیل کمبود آنزیمی در بدن به نام لاکتاز ایجاد می شود که لاکتوز موجود در شیر را تجزیه می کند و برای هضم کامل آن ضروری است. در واقع کسانی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند از گرفتگی شکم، نفخ و اسهال رنج می برند. عوارض جانبی شیر، به خصوص زمانی که آن را به مقدار زیاد بنوشید 1. ممکن است باعث تهوع شود طبق گفته مؤسسه ملی سلامت آمریکا، 65 درصد از بزرگسالان نوعی عدم تحمل لاکتوز دارند. حالت تهوع یکی از بزرگترین علائم است و در موارد شدید، استفراغ ممکن است پس از مصرف هر نوع لبنیات حاوی لاکتوز از جمله شیر، بستنی و پنیر رخ دهد.

می تواند باعث نفخ و مشکلات گوارشی شود این علامتی است که نه تنها در افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند، بلکه حتی در سایر افراد نیز دیده می شود. نوشیدن بیش از حد شیر می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند نفخ، گرفتگی عضلات و اسهال شود. اگر بدن شما نتواند لاکتوز را به درستی تجزیه کند، از طریق سیستم گوارشی حرکت می کند و توسط باکتری های روده تجزیه می شود.

به همین دلیل، گاز گرفتگی و سایر مشکلات گوارشی ممکن است رخ دهد.

عوارض رژیم شیر 3. می تواند باعث آکنه شود اعتقاد بر این است که شیری که امروزه در دسترس است حاوی هورمون های تنظیم کننده رشد و تولید شیر است. این امر با ایجاد اختلال در تنظیم انسولین از طریق چیزی به نام فاکتور رشد شبه انسولین-1، آکنه را بدتر می کند. برخلاف تصور رایج، شیر بدون چربی می تواند آکنه شما را بدتر کند، به همین دلیل بهتر است به سراغ شیر پرچرب گاو بروید که معمولاً هورمونی به آن تزریق نمی شود.

شیر می تواند باعث برخی از انواع سرطان شود تحقیقات بسیار کمی در این مورد وجود دارد، اما برخی ادامه می‌دهند که شیر زیاد می‌تواند باعث ایجاد انواع خاصی از سرطان‌ها مانند سرطان پروستات یا سینه شود. اکثر این مطالعات اپیدمیولوژیک هستند، به این معنی که آنها به روند مصرف و بیماری در افراد در طول زمان نگاه می کنند. پس خانم ها، در مصرف شیر زیاده روی نکنید، زیرا ممکن است ضررش بیشتر از فایده باشد

ین احتمال وجود دارد که سال‌ها از مزایای شیر لبنیات در سر خود استفاده کرده باشید – استخوان‌های قوی! سلامتی! و در حالی که همه اینها چیزهای خوب و مبتنی بر علم هستند، به نظر می رسد چیزی مانند نوشیدن بیش از حد شیر وجود دارد و می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد. بله، ماده ای که ما در دوران کودکی تشویق به نوشیدن آن می شدیم سرشار از کلسیم است که به تقویت تراکم استخوان کمک می کند و همچنین به عنوان یک منبع عالی از پروتئین عمل می کند، اما مصرف بیش از حد آن می تواند باعث آکنه، مشکلات گوارشی شود و حتی ممکن است خطر ابتلا به آن را افزایش دهد.

سرطان های خاص

قبل از اینکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم که شیر بیش از حد چه می‌تواند برای بدن شما انجام دهد، بیایید دستورالعمل‌های تقریبی برای میزان شیر مصرفی در روز ارائه کنیم. طبق گزارشی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، افراد بالای 9 سال می توانند سه فنجان شیر در روز بنوشند. این بر این فرض استوار است که شیر و سایر محصولات لبنی منابع عالی کلسیم، فسفر، ویتامین A، ویتامین D (در محصولات غنی شده با ویتامین D)، ریبوفلاوین، ویتامین B12، پروتئین، پتاسیم، روی، کولین، منیزیم و سلنیوم هستند. . مصرف بیش از حد شیر مشکل بزرگی نیست. اکثر آمریکایی ها آستانه سه فنجان در روز را برآورده نمی کنند. و این خبر خوبی است زیرا برای بهره مندی از مزایای تغذیه ای نوشیدنی به تمام آن شیر نیاز ندارید. اگر تقریباً 2000 کالری در روز مصرف می کنید، شورای ملی لبنیات دریافت که تنها یک وعده 8 اونس شیر یک بسته غذایی منحصر به فرد را ارائه می دهد که شما را به خوبی در مسیر رسیدن به ارزش روزانه کلسیم، ریبوفلاوین و سایر مواد مغذی کلیدی قرار می دهد.

عوارض رژیم شیریکی از نکات مهمی که در مورد مصرف شیر باید به آن توجه کرد این است که برخی از افراد هستند که باید به طور کلی از نوشیدنی سالم دوری کنند. این شامل 30 تا 50 میلیون بزرگسال آمریکایی می شود که به لاکتوز حساسیت ندارند. عدم تحمل لاکتوز معمولاً به دلیل کمبود آنزیمی در بدن به نام لاکتاز ایجاد می شود که لاکتوز موجود در شیر را تجزیه می کند و برای هضم کامل آن ضروری است. همانطور که دوستانتان که به لاکتوز حساسیت دارند ممکن است به شما بگویند، نوشیدن شیر لبنی همراه با این عارضه جالب نیست. می تواند باعث گرفتگی شکم، نفخ و اسهال شود. اگر همچنان می‌خواهید لبنیات مصرف کنید، اما معتقدید که به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستید، جایگزین‌های لبنیات زیادی مانند شیر بدون لاکتوز، شیر اولترا فیلتر شده و ماست بدون لاکتوز و همچنین گزینه‌های گیاهی مانند شیر بدون لاکتوز وجود دارد.

جایگزین های شیر

شما همچنان می‌توانید به لاکتوز حساس باشید بدون اینکه به لاکتوز حساسیت کامل داشته باشید، و مصرف بیش از حد آن می‌تواند باعث مشکلات گوارشی دیگر شود، مانند «نشت روده»، زمانی که باکتری‌ها و سموم قادر به «نشت» از طریق لاکتوز هستند.

دیواره روده این می تواند به این دلیل اتفاق بیفتد که بر اساس بررسی های انجام شده در سال 2008، مهارکننده های پروتئاز که در شیر گاو یافت می شوند، باعث عدم تعادل آنزیم های گوارشی و تولید بیش از حد تریپسین می شوند، آنزیمی که اتصالات بین سلول های روده را از بین می برد.

عوارض رژیم شیرتحقیقات نشان داده است که افزایش مصرف شیر نیز ممکن است به “نشتی روده” کمک کند. تئوری این است که a1 کازئین (که در شیر لبنیات یافت می شود) اثرات التهابی روی پوشش روده دارد که ممکن است نفوذپذیری پوشش روده را افزایش دهد. نتیجه چیزی به نام میکروبیوم دیبیوز است، که در آن میکروبیوم باکتریایی روده با باکتری‌های بد بیش از خوب تعادل ندارد. محققان کرنل اخیراً روده نشتی را به سندرم خستگی مزمن مرتبط کردند، وضعیتی که در آن فعالیت معمولی منجر به خستگی ناتوان کننده می شود که با استراحت کاهش نمی یابد. (یک راه حل، که ما در بهترین مارک های شیر لبنیات گنجانده ایم، انتخاب شیر a2 است. این مارک پروتئین a1 را حذف می کند و ممکن است جایگزین خوبی برای کسانی باشد که دچار عدم تحمل شیر هستند.)

وقتی دائماً به بدن خود چیزی می خورید که نمی تواند تحمل کند، می تواند منجر به التهاب شود. و این التهاب خود را به روش های مختلفی نشان می دهد – یکی از آنها از طریق پوست شما است.

به خوبی شناخته شده است که کلسیم موجود در شیر به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند، اما از آنجایی که شیر می‌تواند باعث التهاب نیز شود، تحقیقاتی انجام شده است که نشان می‌دهد مصرف بیش از حد شیر در واقع می‌تواند استخوان‌های شما را شکننده‌تر و شکننده‌تر کند. به عنوان مثال، یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه در سال 2015 نشان داد که خوردن غذاهای لبنی باعث افزایش التهاب با درجه پایین در نمونه کوچکی از بزرگسالان آلمانی می شود. علاوه بر این، یک مطالعه BMJ در سال 2014 نشان داد که نوشیدن بیش از حد شیر در مقایسه با زنانی که شیر کمی می‌نوشیدند، در واقع خطر شکستگی استخوان‌ها را در زنان افزایش می‌دهد.

افزایش وزن

یافته ها نشان داد که خطر شکستگی استخوان در زنانی که روزانه سه لیوان یا بیشتر می نوشند، 16 درصد افزایش می یابد و خطر شکستگی لگن 60 درصد افزایش می یابد. اگر پزشک شما ارتباطی بین شیر و تراکم استخوان شما پیدا کند، می توانید شیر را به عنوان منبع اصلی کلسیم خود با این 20 غذای غنی از کلسیم که لبنیات نیستند جایگزین کنید.

در مقایسه با زنانی که کمتر از یک لیوان در روز می‌نوشیدند، تقریباً دو برابر در معرض خطر مرگ و بیماری‌های قلبی عروقی و ۴۴ درصد افزایش خطر ابتلا به سرطان بودند. خطر کلی مرگ در مردان زمانی که روزانه سه لیوان شیر یا بیشتر می‌نوشیدند، حدود 10 درصد افزایش می‌یابد. اگر درد قفسه سینه را تجربه می کنید یا از سکته مغزی یا حمله قلبی رنج می برید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که از پزشک خود بپرسید که آیا هنوز باید شیر بنوشید. برای بهبود سلامت خود، این 20 ماده غذایی را که می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.