آموزش

عوارض رژیم خام خواری

عوارض رژیم خام خواری

رژیم غذایی خام یک رژیم غذایی کم کالری است که اغلب توسط گیاهخواران و گیاهخواران دنبال می شود، اما نه منحصراً. اکثر مردم به این دلیل که می خواهند وزن کم کنند، از این رژیم پیروی می کنند، بلکه به این دلیل که می خواهند سلامت خود را بهبود بخشند و می خواهند تأثیر منفی کمتری بر محیط زیست داشته باشند.

آیا غذای خام برای شما مفید است؟

شرکت در رژیم غذایی خام می تواند برای شما مفید باشد، زیرا تصور می شود مواد مغذی طبیعی بیشتری نسبت به غذاهای پخته در آنها باقی مانده است و با نداشتن وعده های غذایی پخته شده احتمال بیشتری دارد که کالری کمتری مصرف کنید و بنابراین سریعتر لاغر می شوید. این رژیم بر اساس نظریه ای است که بیش از 200 سال وجود دارد. مفهوم خوردن غذاهایی که فرآوری نشده، تحت تابش قرار نگرفته، در معرض مواد شیمیایی قرار نگرفته اند یا به روشی غیرطبیعی تغییر یافته اند، برای افرادی که به طور فزاینده ای از کیفیت مواد غذایی در دسترس خود خسته شده اند بسیار جذاب است.

آیا می توانید با خوردن غذای خام وزن کم کنید؟

عوارض رژیم خام خواری نشان داده شده است که این رژیم معمولاً باعث می‌شود افراد حدود نیمی از کالری‌هایی را که به طور معمول در یک روز دارند بخورند. افرادی که از رژیم غذایی خام استفاده می کنند، عمدتاً غذاهایی با منشاء گیاهی می خورند که هرگز بالاتر از 115 درجه فارنهایت گرم نمی شوند. بنابراین لبنیات غیر پاستوریزه هستند، ماهی و گوشت عموماً خام یا بسیار کمیاب هستند و محصولات ارگانیک ترجیح داده می شوند. روغن هایی مانند روغن زیتون و نارگیل به صورت سرد فشرده می شوند. افرادی که از این رژیم غذایی پیروی می کنند، مقدار زیادی آب سبزیجات، اسموتی ها و دمنوش های گیاهی مصرف می کنند.

چه اثرات منفی وجود دارد؟

نشان داده شده است که خوردن در رژیم غذایی خام به دور از اثرات منفی، از نظر کاهش کلسترول و برای سلامت قلب و فشار خون فوایدی دارد. کاهش وزن مرتبط می تواند علائم دیابت را کاهش دهد یا از بروز آن جلوگیری کند. هر گونه تأثیر منفی در زمینه بهداشت مواد غذایی رخ می دهد، جایی که غذاهای خام به درستی شسته و نگهداری نمی شوند، ممکن است مسمومیت غذایی رخ دهد، بنابراین باید قوانین صحیحی برای مراقبت از غذای خام به روش ایمن اعمال شود. همچنین شایان توجه است که افراد بسیار جوان یا خیلی مسن گاهی بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های مرتبط با غذاهای خام یا بسیار نپخته هستند. کودکان و جوانانی که هنوز در حال رشد هستند به یک رژیم غذایی متعادل نیاز دارند و یک رژیم غذایی محدود مانند رژیم غذایی خام ممکن است همیشه همه آنچه را که نیاز دارند به آنها ندهد.

آیا می توان با استفاده از غذای خام یک رژیم غذایی متعادل داشت؟

عوارض رژیم خام خواریخبر خوب در مورد رژیم غذایی کاهش وزن   این است که جنبه کم چربی به معنای کاهش وزن خوب برای مصرف کنندگان است و آنهایی که مصرف می شوند از نوع سالم تر یا غیر اشباع هستند. برای کسانی که نگران دریافت پروتئین کافی هستند، سبزیجات برگ سبز، حبوبات، غلات و دانه ها همگی منابع غنی پروتئین سالم هستند. کلسیم از طریق غذاهای خام مانند کلم پیچ، زردآلو و کینوا به دست می آید. عنصر فیبر بالا در رژیم غذایی خام، خبر خوبی برای کسانی است که دوست دارند بعد از غذا احساس سیری کنند و فیبر برای یک سیستم گوارشی سالم بسیار مفید است. اگر نگران دریافت کامل مواد مغذی در رژیم غذایی خام هستید، در حین مصرف مولتی ویتامین مصرف کنید.

کاهش وزن(1)

برخی از عوارض جانبی دیگر خوردن غذای نپخته با مصرف مواد غذایی خام، باکتری های مضر از بین نمی روند. اگر سیستم گوارشی ضعیفی دارید، پیروی از این رژیم برای شما سخت خواهد بود پختن برخی سبزیجات مانند فلفل دلمه ای به بیرون آوردن مواد مغذی کمک می کند که اگر آنها را نپخته بخورید از بین می رود. می تواند باعث التهاب دستگاه گوارش شما شود می تواند شما را دچار کمبود ویتامین B12 کند.

شما نمی توانید تخم مرغ یا گوشت خام مصرف کنید داشتن یک رژیم غذایی خام با طراوت برای یک هفته مفید خواهد بود و مطمئناً تغییرات مثبتی را در بدن و سطح انرژی خود تجربه خواهید کرد. این یک رژیم غذایی عالی برای بازگرداندن شما و سلامتی شما به مسیر درست است. قبل از شروع این رژیم حتما با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید. نظارت آموزش دیده و برنامه ریزی دقیق برای پیروی از این رژیم مورد نیاز است، بنابراین قبل از شروع این رژیم به آن توصیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.