آموزش

عوارض رژیم گوشتخواری

عوارض رژیم گوشتخواری

 

در سال 2013، یک مطالعه 11 ساله بر روی 45000 داوطلب انجام شد و نشان داد که رژیم گیاهخواری می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 32 درصد کاهش دهد. فرانچسکا کرو، محقق ارشد از دانشگاه آکسفورد، این نظریه را مطرح می کند که این کاهش خطر به دلیل کاهش کلسترول و فشار خون در گیاهخواران است

در سال 2015، سازمان بهداشت جهانی، گوشت های فرآوری شده مانند بیکن را در رده خطر ابتلا به سرطان با آزبست و سیگار قرار داد. مطالعات گذشته ارتباط بین مصرف گوشت و افزایش خطر ابتلا به سرطان را تایید می کند. در واقع، یک مطالعه نشان داد که در مقایسه با زنانی که یک وعده گوشت قرمز در هفته مصرف می‌کنند، زنانی که روزانه 1.5 وعده گوشت قرمز مصرف می‌کنند، 22 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند

از آنجایی که گوشت باعث انسداد رگ های خونی می شود، جای تعجب نیست که منجر به سکته شود. گزارش شده است که مصرف گوشت قرمز به ویژه خطر سکته مغزی ایسکمیک را تا 47 درصد افزایش می دهد. ذهن روشنی داشته باشید و گیاهان بخورید.

عوارض رژیم گوشتخواریبه گفته محققان، گوشت «یکی از ثابت‌شده‌ترین عوامل خطر رژیم غذایی» برای دیابت است. یک مطالعه توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان داد که حتی مصرف متوسط گوشت قرمز یا فرآوری شده به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد – بیماری که می تواند باعث مشکلات سلامتی ناتوان کننده از جمله نابینایی، نارسایی کلیه، حملات قلبی و سکته شود

دریافت که گوشت به اندازه شکر در شیوع چاقی در سراسر جهان نقش دارد. این تحقیق نشان داد که پروتئین گوشت دیرتر از چربی ها و کربوهیدرات ها هضم می شود و انرژی دریافتی از پروتئین را مازاد می کند. این مازاد تبدیل شده و به صورت چربی در بدن انسان ذخیره می شود. این مطالعه نزدیک به 13 درصد از نرخ چاقی را به در دسترس بودن گوشت نسبت می دهد.

کلسترول مضر می تواند منجر به گرفتگی عروق و بیماری قلبی شود، اما از آنجایی که فقط در غذاهای حیوانی یافت می شود، رژیم غذایی وگان حاوی کلسترول صفر است.

مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف گوشت منجر به بیماری قلبی و فشار خون بالا می شود. این شرایط نه تنها جریان خون به قلب و مغز را کاهش می دهد و احتمالاً منجر به حملات قلبی و سکته می شود، بلکه جریان خون را در سراسر بدن از جمله آلت تناسلی و کلیتوریس کاهش می دهد. بدون جریان خون در این نواحی، نعوظ و برانگیختگی متوقف می شود.

محققان مرکز تحقیقات نور خورشید، تغذیه و سلامت دریافتند که رژیم غذایی غربی سرشار از پروتئین های حیوانی به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد. دکتر سایمون ریدلی، مدیر تحقیقات در تحقیقات آلزایمر انگلستان، گفت که مطالعات رژیم‌های غذایی گیاهی سرشار از میوه‌ها، سبزیجات و آجیل را با سلامت شناختی بهتر مرتبط می‌دانند.

عوارض رژیم گوشتخواریمحققان در کلینیک مایو مطالعات متعددی را بررسی کردند و دریافتند که در مقایسه با گیاهخواران کوتاه مدت، افرادی که بیش از 17 سال رژیم گیاهخواری داشتند، از افزایش امید به زندگی 3.6 سال برخوردار بودند. آنها به این نتیجه رسیدند که «پزشکان باید به بیماران توصیه کنند که محصولات حیوانی را در صورت امکان محدود کنند و بیشتر از گوشت گیاهان مصرف کنند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) و چندین نهاد ملی مشاوره رژیم غذایی در سراسر جهان اخیراً کاهش مصرف گوشت‌های قرمز و فرآوری شده را بر اساس شواهد ثابتی که گوشت‌های بسیار فرآوری‌شده را با سرطان کولورکتال مرتبط می‌دانند، توصیه کرده‌اند. در حالی که شواهدی وجود دارد که ارتباط بین مصرف گوشت قرمز را نشان می دهد، شواهد کمی برای ارتباط مصرف گوشت طیور و بروز پیامدهای سلامتی غیر سرطانی وجود دارد

آیا گوشت قرمز طول عمر شما را کوتاه می کند؟

علاوه بر این، مصرف بیشتر گوشت قرمز فرآوری نشده و فرآوری شده قرمز با خطر بالاتر بیماری قلبی ایسکمیک، ذات‌الریه، دیابت، بیماری دیورتیکولی و پولیپ روده بزرگ مرتبط بود. با این حال، مصرف بیشتر گوشت قرمز فرآوری نشده به تنهایی با خطر کمتر آمنی ناشی از کمبود آهن همراه بود. با توجه به گوشت طیور، شرکت کنندگان در معرض خطر ابتلا به بیماری ریفلاکس معده، بیماری دیورتیکولی، گاستریت و اثنی عشر، بیماری کیسه صفرا، دیابت بودند. همانطور که در مورد گوشت قرمز فرآوری نشده به تنهایی مشاهده می شود، مصرف مرغ نیز خطر کم خونی فقر آهن را کاهش می دهد.

از نظر کمی، این مطالعه نشان داد که هر 70 گرم گوشت قرمز فرآوری نشده و گوشت قرمز فرآوری شده مصرف روزانه خطر بیماری قلبی را تا 15 درصد و دیابت را تا 30 درصد پس از در نظر گرفتن سایر عوامل سبک زندگی مانند مصرف الکل، فعالیت بدنی و … افزایش می دهد. BMI خطر ابتلا به رفلاکس معده به مری 17 درصد و دیابت 14 درصد در نتیجه مصرف گوشت طیور افزایش یافت. علاوه بر این، گوشت خواران عمدتاً دارای اضافه وزن یا چاق بودند یا در معرض خطر ابتلا به اضافه وزن یا چاقی بودند. در نظر گرفتن BMI شرکت کنندگان خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش داد.

عوارض رژیم گوشتخواری

تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا تفاوت در خطر مشاهده شده منعکس کننده یک رابطه علت و معلولی است و در صورت وجود، تا چه حد می توان از این بیماری ها با کاهش مصرف گوشت جلوگیری کرد، مورد نیاز است. بهداشت عمومی انگلستان کاهش 20 گرمی در مصرف گوشت قرمز یا فرآوری شده در روز را به 70 گرم توصیه کرده است. اساس بیولوژیکی گوشت و توسعه بیماری فرضیه های مکانیکی حدسی که افزایش خطر ابتلا به سرطان را به مصرف گوشت مرتبط می کند، به پراکسیداسیون لیپیدی و تشکیل ترکیبات جهش زا در هنگام پخت و پز مربوط می شود. گوشت قرمز حاوی نیترات است که منجر به افزایش سطح ترکیبات اضافی DNA می شود که فرض می شود از ترکیبات N-nitroso (NOC) مشتق شده اند.

در واقع، مصرف گوشت قرمز خوب پخته شده در چندین مطالعه نشان داده است که جهش زایی باکتریایی ادرار انسان را افزایش می دهد. همچنین نشان داده شده است که گوشت سطوح اکسیداسیون را افزایش می دهد. مصرف گوشت قرمز به طور متوسط ​​با تغییرات در نشانگرهای استرس اکسیداتیو همراه است، با افزایش محصولات اکسیداسیون لیپید مدفوع و ادرار در مطالعات جوندگان. علاوه بر این، آمین‌های آروماتیک هتروسیکلیک (HAA) و هیدروکربن‌های آروماتیک چند حلقه‌ای (PAH) که هنگام گرم شدن گوشت در دمای بالا تولید می‌شوند، تصور می‌شود که باعث آسیب DNA می‌شوند. با این حال شواهد کمی برای حمایت از این اثر که پس از مصرف گوشت رخ می دهد وجود دارد.

افزایش وزن

در نهایت، یک رژیم غذایی متعادل سالم که حاوی گوشت های بدون چربی مانند گوشت گاو بدون چربی و مرغ باشد، می تواند اثرات مصرف بیش از حد گوشت قرمز را کاهش دهد. گوشت می‌تواند منبع بسیار زیست‌دسترسی از ریزمغذی‌ها و اسیدهای آمینه ضروری باشد، اما در بریتانیا، سرویس بهداشت ملی (NHS) توصیه می‌کند که مصرف‌کنندگان کم‌چسب‌ترین برش‌های گوشت را انتخاب کنند و مصرف گوشت‌های فرآوری‌شده مانند سالامی، برگر گوشت گاو را محدود کنند. سوسیس و کالباس، زیرا معمولاً چربی اشباع و نمک بیشتری دارند. در حالی که گوشت قرمز دارای مقادیر زیادی پروتئین است که باعث رشد عضلات و ویتامین B12 و آهن برای سنتز گلبول های قرمز خون می شود، جایگزین ها می توانند مزایای مشابهی برای سلامتی داشته باشند. طیور، ماهی، تخم مرغ و آجیل نیز می توانند مواد مغذی ریز و درشت مغذی ضروری را بدون افزایش خطر ابتلا به چندین بیماری ارائه دهند.

ک مطالعه جدید که شامل بیش از 100000 زن یائسه بود، نشان داد زنانی که بیشترین گوشت قرمز فرآوری شده را مصرف می‌کنند، در مقایسه با زنانی که کمترین میزان گوشت قرمز مصرف می‌کنند، 20 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از زوال عقل هستند. این مطالعه که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، حتی نشان داد که خوردن گوشت قرمز فرآوری نشده نیز ممکن است خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی عروقی را افزایش دهد.

با توجه به اینکه بسیاری از مطالعات دیگر نشان داده‌اند که سطوح بالای کلسترول با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است، داده‌ها تا حدودی جای تعجب ندارند. و گوشت قرمز، همانطور که احتمالا قبلاً می دانید، حاوی مقدار زیادی کلسترول مضر (LDL) است. تحقیقات همچنین مصرف گوشت قرمز را با خطر بالاتر مرگ به طور کلی برای مردان و زنان مرتبط دانسته است.

این همچنین اولین مطالعه ای نیست که ارتباط بین گوشت و زوال عقل را پیدا می کند

عوارض رژیم گوشتخواری– یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که مصرف گوشت بر اساس داده های 10 کشور مختلف، مهم ترین ارتباط غذایی با بیماری آلزایمر است. آخرین مطالعه بر اساس این اطلاعات است، اما به طور خاص به گوشت قرمز به عنوان یکی از مقصران اصلی اشاره می کند. زنان شرکت کننده در این مطالعه که بیشترین میزان مصرف مرغ را داشتند، کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از زوال عقل بودند، در حالی که زنانی که بیشترین تخم مرغ را مصرف کردند، نتایج سلامتی متفاوتی داشتند

– احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی یا سرطان بیشتر بود اما احتمال مرگ ناشی از زوال عقل کمتر بود. دکتر وی بائو، نویسنده اصلی این مطالعه، در بیانیه ای گفت: در مطالعه ما مشخص نیست که چرا تخم مرغ با خطر بالاتر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی و سرطان مرتبط است.

وی خاطرنشان کرد: برای تهیه تخم مرغ راه های زیادی وجود دارد و این که آمریکایی ها تمایل به سرخ کردن یا خوردن آن با بیکن دارند، ممکن است علت واقعی این ارتباط باشد. با این حال، خبرهای خوبی از این مطالعه منتشر شد. زنان یائسه ای که پروتئین های گیاهی بیشتری مانند توفو، آجیل، لوبیا و نخود مصرف می کردند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی یا مرگ زودرس به هر دلیلی بودند. به خاطر داشته باشید که هنوز مشخص نیست که آیا مردان نیز ممکن است به دلیل مصرف گوشت قرمز خطر مرگ ناشی از زوال عقل را افزایش دهند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.