آموزش

عوارض رژیم حبوبات

عوارض رژیم حبوبات

عوارض رژیم غذایی ، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای به دنبال راه های جدیدی برای خوردن پروتئین هستند. امروزه از شیر گرفتن محصولات حیوانی با تقلید گوشت و هر نوع مکملی که بتوان تصور کرد امکان پذیر شده است. اما قبل از همه اینها، منبع پروتئین اصلی و کاملا طبیعی برای گیاهخواران وجود داشت: لوبیا. و در این شوق جدید گیاهی، لوبیا فراموش نشده است. علاوه بر همبرگر لوبیا قدیمی، بازار نیز مملو از همه چیز از ماکارونی لوبیا گرفته تا کوفته لوبیا و حتی چیپس لوبیا شده است. بنابراین ما با گروهی از متخصصان صحبت کردیم تا بیشتر در مورد اینکه این ماده گیاهی با بدن شما چه می کند صحبت کردیم، و عارضه جانبی شماره یک خوردن لوبیا که مدام مطرح می شد، طنین انداز بود: لوبیا به معنای فیبر است.

به همین دلیل است که توجه به این عارضه جانبی خاص خوردن لوبیا مهم است، و برای نکات سالم‌تر، حتماً فهرست 7 سالم‌ترین غذای ما را بررسی کنید. مصرف زیاد فیبر قبل از هر چیز سالم است. فیبر به شما احساس سیری می دهد و روده شما را شاد نگه می دارد.

ایمی دیویس، RD، LDN می‌گوید:

«می‌توانید انتظار داشته باشید که بعد از خوردن لوبیا احساس رضایت و انرژی داشته باشید». لوبیا به دلیل ترکیب فیبر و پروتئین، احساس سیری ایجاد می کند که چند ساعت طول می کشد. لوبیاهای فیبر حاوی (یک وعده معمولی 10-15 گرم در هر فنجان) نیز باعث بهبود هضم می شود.

جودی برگرون، RN، BSN، MS، CEN می گوید:

عوارض رژیم حبوبات«لوبیا می تواند به یک سیستم گوارشی سالم با خطر کمتر یبوست و بیماری دیورتیکول کمک کند. این فیبرهای نامحلول هستند که در طول هضم دست نخورده باقی می مانند و به سرعت حرکت و پردازش مواد زائد کمک می کنند. با وجود این همه چیزهای خوب که در روده اتفاق می‌افتد، معایب اجتناب‌ناپذیری نیز وجود دارد. به نظر می رسد، فیبر بالا نیز این قافیه قدیمی را ثابت می کند: “لوبیا میوه جادویی است. هر چه بیشتر بخورید، بیشتر…”

پل کلیبروک، MS، MBA، CN می گوید:

«اثر شماره یک لوبیا گاز است، به خصوص اگر مقدار زیادی از آنها بخورید. “بدن شما فیبر زیادی را هضم نمی کند، اما باکتری هایی که دستگاه گوارش شما را پر می کنند، این کار را انجام می دهند. البته، خوردن مقدار زیادی لوبیا به این ترتیب برای این بچه های کوچولو یک دمنوش واقعی ایجاد می کند و جشن شروع می شود. یکی از محصولات جانبی خوردن باکتری ها تولید گاز است.” به عبارت دیگر، در حالی که در مورد لوبیا چیزهای زیادی برای جشن گرفتن وجود دارد، یک عارضه جانبی کمتر از ایده آل وجود دارد که باید مراقب آن بود. با این حال، اگر لوبیاهای خود را به درستی تقسیم کنید، به زودی از مزایای پر کردن شکم بهره مند خواهید شد، که می تواند بعداً به جلوگیری از این مزاحمت های آخر شب کمک کند.

گاز این یکی کاملا واضح است و به خوبی تبلیغ شده است. خوردن لوبیا منظم بودن گوزهای شما را افزایش می دهد. لوبیا حاوی قند و فیبر است که بدن شما ممکن است برای هضم آنها دچار مشکل شود. وقتی این قندها با باکتری های روده بزرگ شما برخورد می کنند، گاز تولید می شود و به صورت گوز خارج می شود. همچنین ممکن است برخی از ناراحتی های شکمی را تجربه کنید، به خصوص زمانی که بیش از حد غذا می خورید. یکی از راه‌های مقابله با این موضوع این است که آب بیشتری بنوشید و هنگام خوردن لوبیا فعال بمانید تا معده‌تان بتواند به سرعت فیبر موجود در وعده غذایی را پردازش کند.

در برخی افراد باعث میگرن می شود برخی افراد هنگام خوردن لوبیا دچار سردردهای شدید می شوند. اگرچه این واکنش آلرژیک چندان رایج نیست، اما اگر متوجه شدید که برای شما اتفاق می افتد، مهم است که از وعده غذایی خودداری کنید. همچنین، اگر اصرار دارید آن را در برنامه غذایی خود داشته باشید، به پزشک مراجعه کنید.

عوارض رژیم حبوبات این در واقع یک پروتئین ناقص است احتمالاً این را نمی دانستید، زیرا ممکن است بزرگ شده باشید و فکر می کردید که لوبیا منبع کامل و غنی پروتئین است. ظاهرا نه. برخلاف سایر منابع پروتئین، لوبیا در واقع فاقد متیونین است، اسید آمینه مهمی که برای بدن شما مهم است. در اصل، با خوردن تنها لوبیا به عنوان منبع پروتئین، مقدار کافی پروتئین مورد نیاز بدن را دریافت نمی کنید. با این حال، خوردن لوبیا با غلات خاصی مانند گندم برنج و ذرت همه چیز را برای شما خوب می کند. این به این دلیل است که این دانه‌های غلات سرشار از متیونین هستند اما فاقد آمینو اسید دیگری هستند که در لوبیا یافت می‌شود.

چگونه از افزایش وزن در بارداری جلوگیری کنیم؟

خطر یبوست لوبیاها دارای فیبرهای محلول و نامحلول بالایی هستند. فیبرهای محلول و فیبرهای محلول برای حرکت در سیستم شما همانطور که باید به مایع نیاز دارند. بنابراین اگر بعد از خوردن لوبیا به اندازه کافی آب ننوشید، [و به طور منظم!] می تواند باعث یبوست شود. زمان آماده سازی کمی بیش از حد طولانی است این یکی ممکن است مستقیماً برای سلامتی مفید نباشد، اما یکی از دلایلی است که باعث می‌شود مردم از مصرف لوبیا معذب شوند. شما نمی توانید عصبانی شوید و بگویید که می خواهید لوبیا را طوری بپزید که گاهی اوقات با برنج یا برخی از وعده های غذایی دیگر انجام می دهید. بنابراین بله، آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.