آموزش

ویتامین D چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد؟

ویتامین D چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد؟

 

ویتامین D برای عملکرد سیستم ایمنی، سلامت استخوان و بهبود زخم ضروری است، با این حال بسیاری از افراد (از جمله ورزشکاران) دچار کمبود این ماده مغذی هستند. در حالی که می توان آن را از طریق رژیم غذایی و نور خورشید به دست آورد، مکمل ممکن است برای رفع نیازهای تغذیه ای ورزشکاران ضروری باشد. در اینجا آمده است که چگونه متخصصان تغذیه می توانند از ویتامین D برای کمک به افزایش عملکرد ورزشی مشتریان خود استفاده کنند. ویتامین D بخشی ضروری از یک رژیم غذایی سالم است، زیرا این ماده مغذی مهم مسئول ایمنی و سلامت استخوان، پیشگیری از سرطان و بهبود سطح اکسیژن است. این می تواند توسط پوست ما از قرار گرفتن در معرض اشعه UVB سنتز شود.

با این حال، بسیاری از ما آفتاب کافی برای تولید ویتامین D کافی دریافت نمی کنیم. علاوه بر این، ویتامین D تنها در چند غذا یافت می شود، به این معنی که بسیاری (از جمله ورزشکاران) در مصرف روزانه خود کوتاهی می کنند. در حالی که همه باید مقادیر مورد نیاز روزانه ویتامین D را تامین کنند، برای ورزشکاران نظارت بر سطوح آنها برای افزایش عملکرد ورزشی و کاهش خطر آسیب حتی مهم‌تر است.

بنابراین، چگونه می‌توانید به‌عنوان یک متخصص تغذیه، به مشتریان خود در نظارت بر سطح ویتامین D کمک کنید تا ورزش‌کاری آن‌ها افزایش یابد؟

قبل از اینکه در مورد توصیه هایی برای کمک به مشتریان خود صحبت کنیم، بیایید بررسی کنیم که ویتامین D چیست و چگونه ورزشکاران می توانند از مقادیر کافی از این ماده مغذی بهره مند شوند.

ویتامین D چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد؟ویتامین D چیست؟

ویتامین D که در غیر این صورت به عنوان “ویتامین آفتاب” شناخته می شود، یک ویتامین محلول در چربی است که از کلسترول تولید می شود که پوست شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد. شما همچنین می توانید آن را از طریق رژیم غذایی خود به عنوان ویتامین D2 (ارگوکلسیفرول) یا ویتامین D3 دریافت کنید. اولی در گیاهان و مخمرها وجود دارد، در حالی که ویتامین D3 از منابع حیوانی (مانند ماهی های روغنی) به دست می آید و در افزایش سطح ویتامین D خون موثرتر است. طبق گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، کمک هزینه غذایی توصیه شده (RDA) برای افراد بین 1 تا 70 سال 600 IU در روز است. برای بزرگسالان بالای 70 سال، RDA 800 IU در روز است. با این حال، مطالعات نشان می دهد که می توان از مکمل ها با 5000 واحد بین المللی در روز استفاده کرد

فواید ویتامین D ویتامین D یک ماده مغذی ضروری است که فواید سلامتی متنوعی دارد و همچنین خواص ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و محافظت کننده عصبی دارد. در حالی که ویتامین D تأثیر مثبتی بر عملکرد سیستم ایمنی و اسکلتی عضلانی دارد، این امر به ویژه برای ورزشکاران مهم است، زیرا مقادیر کافی می تواند از آسیب های احتمالی آینده جلوگیری کند و عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.

چگونه از افزایش وزن در بارداری جلوگیری کنیم؟

برخی از فواید ویتامین D برای سلامتی:

افزایش استحکام استخوان:

ویتامین D جذب کلسیم را در روده افزایش می دهد و با تنظیم کلسیم و فسفر نقش مهمی در حفظ سلامت استخوان دارد. همچنین به جلوگیری از پوکی استخوان، راشیتیسم و سایر بیماری های استخوانی کمک می کند پیشگیری از سرطان: مطالعات نشان داده است که مصرف مکمل ویتامین D به میزان 1100 واحد بین‌المللی در روز با کلسیم می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را تا 60 درصد کاهش دهد.

کاهش خطر دیابت:

تحقیقات نشان داده است افرادی که دارای مقادیر بالایی ویتامین D هستند، 78 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 1 هستند.

علائم کمبود ویتامین D با وجود اینکه ویتامین D یک ماده مغذی ضروری است، بیش از 40 درصد از آمریکایی ها دچار کمبود هستند، که آن را به یکی از شایع ترین کمبودهای مواد مغذی در جهان تبدیل می کند. در اینجا برخی از علائم مرتبط با کمبود ویتامین D وجود دارد که همه آنها برای عملکرد ورزشی مهم هستند. ضعف عضلانی. سطوح پایین ویتامین D با ضعف عضلانی مرتبط بوده و بر ورزشکاران تأثیر منفی می گذارد خستگی. مطالعات نشان داده اند که سطوح پایین ویتامین D خون با کیفیت خواب ضعیف، مدت زمان کوتاهتر خواب، تاخیر در زمان خواب و همچنین افزایش کلی خستگی مرتبط است. تغییرات خلق و خوی. افسردگی و اضطراب از علائم رایج کمبود ویتامین D هستند، بنابراین مصرف مکمل برای کمک به تثبیت تغییرات خلقی توصیه می شود. کاهش سلامت ایمنی. ویتامین D نقش مهمی در پاسخ ایمنی دارد، بنابراین کمبود آن با افزایش خطر عفونت مرتبط است.

ویتامین D چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد؟علاوه بر این، کمبود ویتامین D می تواند منجر به فشار خون بالا، افزایش وزن و اختلال در ترمیم زخم شود، هنگام کار با مشتریان ورزشی خود، مهم است که وضعیت ویتامین D آنها را کنترل کنید، زیرا مقادیر کم می تواند بر سلامت و کارایی تمرین تأثیر منفی بگذارد. ویتامین D و عملکرد ورزشی به عنوان یک متخصص تغذیه، می توانید از طریق افزایش سطح ویتامین D به بهبود عملکرد ورزشی مشتریان خود کمک کنید.

نشان داده شده است که این ماده مغذی تأثیر مثبتی بر بسیاری از عملکردهای مهم بیولوژیکی دارد، از جمله:

نرخ اکسیژن بهبود یافته است هنگامی که ورزشکاران سطح ویتامین D را افزایش می دهند، مطالعات نشان می دهد میزان مصرف اکسیژن بالاتر است، بنابراین به آنها کمک می کند بهتر نفس بکشند تا سطح استقامت را افزایش دهند. محافظت در برابر شکستگی های استرسی ویتامین D از آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد (مانند شکستگی‌های استرس) محافظت می‌کند، زیرا متابولیسم کلسیم را افزایش می‌دهد، استحکام استخوان‌ها و ماهیچه‌ها را بهبود می‌بخشد و بافت عضلانی را ترمیم می‌کند. علاوه بر این، شواهد در حال ظهور نشان می دهد که ورزشکارانی که کمبود ویتامین D دارند در معرض خطر بیشتری برای شکستگی استرس و کاهش عملکرد عضلات قرار دارند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هنگامی که ورزشکاران دارای سطوح مناسب ویتامین D باشند، خون آنها را قادر می سازد با سرعت موثرتری گردش کند، که قلب آنها را تقویت می کند و می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی کمک کند. افزایش قدرت تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که مکمل‌های ویتامین D3 مصرف می‌کنند، در مقایسه با ورزشکارانی که مکمل مصرف نمی‌کنند، شاهد افزایش توده عضلانی بدون چربی و افزایش قدرت در باشگاه به میزان 19 درصد بوده‌اند.

حمایت تغذیه ای برای ورزشکاران با توجه به مزایای سلامتی فراوان ویتامین D، اطمینان از اینکه ورزشکاران از حمایت تغذیه ای مورد نیاز برای افزایش عملکرد برخوردار می شوند، مهم است. در اینجا چند راه برای کمک به مشتریان خود برای بهینه سازی سطوح ویتامین D آورده شده است. غذاهای غنی از ویتامین D بخورید. غذاهایی مانند ماهی های چرب، قارچ ها، زرده تخم مرغ، لبنیات و غلات غنی شده سرشار از ویتامین D هستند، بنابراین می توانید این مواد را در برنامه غذایی مشتری خود بگنجانید تا به افزایش سطح آنها کمک کنید.

ویتامین D چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد؟ یک روال مکمل را معرفی کنید. از آنجایی که شما فقط می توانید ویتامین D را از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رژیم غذایی به دست آورید، ممکن است مکمل برای رفع نیازهای تغذیه ای ضروری باشد. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است، بنابراین می‌توانید از مشتری خود بخواهید که این مکمل را با منبع چربی غذایی (مانند آووکادو، آجیل، دانه‌ها، یا محصولات لبنی پرچرب) برای افزایش جذب مصرف کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که منیزیم برای فعال کردن ویتامین D ضروری است، بنابراین مصرف مکمل با منیزیم، ویتامین A، K و/یا کلسیم ممکن است در صورت پایین بودن سطوح مشتری مفید باشد.

ویتامین D چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد؟ قرار گرفتن در معرض آفتاب. ویتامین D را می توان از طریق نور خورشید به دست آورد. با این حال، استفاده از کرم ضد آفتاب از تولید آن در پوست جلوگیری می کند. توصیه می شود روزانه 15 دقیقه آفتاب داشته باشید، اما مهم است که به مشتریان خود یادآوری کنید که آفتاب بیش از حد می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد.

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که نقش مهمی در سلامت استخوان، حمایت از سیستم ایمنی و عملکرد ورزشی دارد. حتی اگر یک ماده مغذی ضروری است، بسیاری از افراد دچار کمبود آن هستند، که می تواند چندین علامت منفی (مانند کاهش عملکرد سیستم ایمنی، شکستگی استرس، تغییرات خلق و خو و خستگی) ایجاد کند. کمبود ویتامین D می تواند خطر آسیب دیدگی ورزشکاران را افزایش دهد و بر کارایی تمرینی آنها تأثیر منفی بگذارد، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که مشتریان شما به اندازه کافی از این ویتامین از طریق رژیم غذایی، مکمل ها و قرار گرفتن در معرض نور خورشید دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.