آموزش

ورزش و تغذیه

امرزه تاثیر ورزش برای  همه مردم امری واضح و مشخص است و از فواید بی شمارآن نمی توان به راحتی گذشت، طی تحقیقات انجام شده در بسیاری از کشورهای جهان ترکیب رژیم غذایی و فعالیت بدنی بر کاهش وزن و افزایش وزن تاثیر بسزایی دارد زیرا تغذیه کافی به تنهایی نمی تواند تاثیر بسزایی بگذارد و هنگامی که با ورزش مکمل میشود تاثیر بسیار زیادی دارد، تمرینات استقامتی و قدرتی در کنار تغذیه یک ترکیب بسیار عالی برای رسیدن به وزن ایده آلتان خواهد بود، ما در تیم تناسب اندام امین این تاکید را داریم که حتما در کنار تغذیه به ورزش نیز بپردازند و از سلامتی خود لذت ببرند.

خیلی از مردم فکر میکنند که به تنهایی ورزش استقامتی برای سلامتی کافی است ولی این نوع ورزش در حد زیاد حتی باعث کاهش توده بدون چربی بدن میشود که بسیار خطرناک است و شما باید در کنار آن از ورزش قدرتی نیز بهره ببرید و حتی برای سالمندان حتما ورزش قدرتی توصیه میشود که در برنامه ورزشی خود استفاده کنند و این تمرینات حتما نیاز به رفتن به باشگاه در سطح افراد معمولی و سالمند نیست خیلی راحت میتوانید در خانه آن تمرینات را انجام دهید و کارشناسان تیم تناسب اندام امین بهترین نوع برنامه را برای شما در نظر میگیرند.

داشتن یک رژیم غذایی متعادل سالم همراه با ورزش منظم برای حفظ سلامت جسمی و روحی و رفاهی ضروری است و این شیوه زندگی سالم که ما تاکید ویژه ای روی آن داریم میتواند باعث بهبود خواب و خلق و خوی شود و همچنین تاثیر مثبتی بر عملکرد مغز بگذارد.

حالا میخواهیم چندتا از فواید ورزش قدرتی را بیان کنیم و حتی برای افرادی که به صورت حرفه ای دنبال میکنند و دنبال هایپرتروفی عضلانی که همان افزایش رشد عضلات است را بیان میکنیم.

ورزش و تغذیهتمرینات قدرتی باعث چلوگیری از آسیب دیدگی ، پوکی استخوان و همچنین افزایش چگالی استخوان می شود، به حفظ وزن بدن کمک می کند و برای قلب بسیار مفید می باشد و باعث تعادل نیز میشود.

تمرینات قدرتی به عنوان تمرینات با وزنه شناخته میشود و باعث بهبود و تقویت یک عضله یا گروهی از عضلات میشود که این تمرینات را بهتر است در باشگاه بدنسازی انجام دهید، یک نکته را باید بگوییم اینکه اگر محدودیت خاصی ندارید و وقت کافی دارید بهتر است در باشگاه انجام دهید که افزایش وزنه ها هم صورت بگیرد که این کار یکی از عوامل هایپرتروفی است ،هر چند در کنار تعذیه خوب که به چند نکته اشاره خواهیم کرد.

تمرینات قدرتی باعث جلوگیری از تحلیل توده عضلانی ناشی از سن که به اصطلاح علمی سارکوپینا میگویند میشود، طبق دستور العمل ها و تحقیقات انجام شده افراد بزرگسال باید تمرینات قدرتی را انجام دهند و هر هفته همه گروه های عضلانی را مورد هدف قرار دهند، تمرینات قدرتی با تقویت عضلات به شما کمک میکند تا در طول روز احساس خستگی نکنید و کارهای روزانه را به راحتی انجام دهید حتی تمرینات ایزومتریک ( غیر متحرک) نیز برای افرادی که نمی توانند به باشگاه بروند یک حرکت بسیار خوبی محسوب میشود.

از 30 سالگی به بعد به دلیل افزایش سن 3 تا 5 درصد توده بدون چربی را در هر دهه از دست میدهیم، طی تحقیقاتی که انجام شده هفته ای دو بار 30 دقیقه تمرینات قدرتی باعث بهبود عملکرد و تراکم استخوان در زنان یائسه میشود، هم ورزش قدرتی هم استقامتی باعث کالری سوزی می شود اما وقتی تمرینات قدرتی را انجام می دهید ، بدن شما بر اساس میزان انرژی که مصرف می کنید انرژی بیشتری می خواهد (به این معنی که هرچه سخت تر کار کنید ، انرژی بیشتری نیز تقاضا می شود). بنابراین می توانید بسته به میزان انرژی که در تمرین می گذارید ، این اثر را تقویت کنید. این بدان معناست که در حین تمرین و بعد از تمرین نیز کالری بیشتری سوزانده می شود ، در حالی که بدن شما در حال استراحت است.

ورزش و تغذیهاگر تمرینات قدرتی با رژیم غذایی ترکیب شوند ، می توانید چربی بدن خود را بیشتر کاهش دهید. تحقیقات نشان داده است افرادی که از تمرینات مقاومتی و رژیم غذایی کامل در طول چهار ماه پیروی کردند ، توده چربی خود را کاهش دادند و در عین حال حجم عضلات بدون چربی را نسبت به زمانی که فقط تمرینات مقاومتی یا رژیم غذایی پیروی میکردند  بهبود میبخشید.

کسانی که به فکر هایپرتروفی هستند باید بدانند 60 درصد آن تغذیه خوب است و خواب کافی و تمرین خوب هر کدام 20 درصد است برای همین باید یک رژیم خوبی داشته باشند و بیشتر از منابع پروتیینی و اسید آمینه استفاده کنند و چه مقدار پروتیین هر شخص استفاده کند که بهترین بازدهی را برای بدن داشته باشد که این کار توسط کارشناسان ما انجام میشود و بهترین نوع برنامه را در اختیار شما قرار میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.