آموزش

5 توصیه برای کاهش وزن در طب سنتی

کاهش وزن در طب سنتی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته؛ چراکه کاهش وزن در طب سنتی برخلاف قرص و داروهای لاغری هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت.

کاهش وزن در طب سنتی چگونه است؟

کاهش وزن در طب سنتی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است. بسیاری از مردم توصیه های قدیمی و سنتی را به روش های مدرن و  نوین ترجیح می دهند. خوردن قرص های لاغری، داروهای شیمیایی مخصوص کاهش وزن و روش های این چنینی می توانند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشند. به همین علت بسیاری از مردم به دنبال روش های کاهش وزن در طب سنتی هستند.و ما در ادامه در مورد انواع رژیم کاهش وزن  به سبک سنتی صحبت میکنیم.

 

بخور و نخورها در کاهش وزن در طب سنتی

کاهش وزن در طب سنتی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته؛ چراکه کاهش وزن در طب سنتی برخلاف قرص و داروهای لاغری هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت.بیش از حد غذا نخوردن

کاهش وزن در طب سنتی می گوید که باید از پرخوری ، روی هم خوری ، ریزه خواری و مخلوط خوری دوری کرد. یک وعده غذایی سالم داشته باشید و به همان اکتفا کنید.

جویدن کامل غذا

به محض گذاشتن غذا در دهان آن را قورت ندهید ؛ بلکه باید آنقدر غذا را بجوید تا در دهان حل بشود و بعد میتوانید آن را ببلعید. پس به طور کامل غذا را جویده و از درسته قورت دادن آن بپرهیزید.

کاهش وزن(1) غذاهای چرب و شیرین را کنار بگذارید

کاهش وزن به روش طب سنتی کنار گذاشتن غذاهای چرب و شیرین را توصیه میکند. مصرف کردن اینگونه مواد غذایی باعث میشود تا رطوبت در بدن شما ایجاد شود. بنابراین باید غذاهایی مانند حلوا ، شله زرد ، چربی دنبه و انواع روغن ها را کنار بگذارید.

رژیم کاهش وزن به سبک سنتی  باید گرفت؟

 

 خوردن نان برشته

کاهش وزن در طب سنتی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته؛ چراکه کاهش وزن در طب سنتی برخلاف قرص و داروهای لاغری هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت.کاهش وزن در طب سنتی به این گونه است که به شما میگوید نان های فانتزی و خمیری را کنار بگذارید. به جای آن ها میتوانید نان های برشته و یا نان جو میل کنید.

 پرهیز از استفاده مخلفات در کنار غذا

همیشه در سفره ها در کنار غذاها ، مخلفات رنگارنگ و متنوعی وجود دارد. شما اگر میخواهید کاهش وزن داشته باشید ، در کنار غذای خود مخلفات استفاده نکنید. تنها چیزی که در طب سنتی به شما توصیه میشود ، استفاده از زیتون شور در کنار غذا است.

خوردن غذا در سر ساعت درست

برای خود یک برنامه غذایی مناسب داشته باشید. یعنی ساعت صبحانه ، ناهار ، میان وعده و شام خود را تعیین کنید. البته دقت داشته باشید که در سر ساعت خود غذا بخورید و نظم غذایی را رعایت فرمایید.

 دوری از مصرف غذاهای پرکالری

بسیاری از غذاها، کالری زیادی در خود دارند. کاهش وزن در طب سنتی مصرف این غذاها را به شدت منع میکند. حلوا ، گوشت، حبوبات به همراه شیر مانند شیر برنج ، گندم ، آجیل و فرنی ها از مواد پر کالری به حساب می آیند.

 غذاهای تند ، ترش و شور مصرف کنید

کاهش وزن در طب سنتی ، مصرف کردن غذاهای تند ، ترش و شور را توصیه میکند. این غذاها باعث میشود در بدن رطوبتی ایجاد نشود. همچنین غذاهای تند در دفع و تحلیل مواد زاید تاثیر مستقیم دارد. به یاد داشته باشید که مصرف زیاد تندی عوارضی هم دارد ، بنابراین درست و به اندازه استفاده کنید.

 باید ها و نباید های روش های سنتی

 نخوردن غذاهایی که باعث غلظت خون میشود

غذاهایی مانند حلیم ، کله پاچه ، خمیره ها ، رشته ، ماکارانی ، مغز ، جگر ، قلوه ، تخم مرغ سفت شده و پنیر تازه ؛ باعث ایجاد غلظت خون در بدن انسان میشوند. بنابراین این غذاها را نباید بخورید.

 غذاهایی که خون رقیق میکنند را مصرف کنید

کاهش وزن در طب سنتی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته؛ چراکه کاهش وزن در طب سنتی برخلاف قرص و داروهای لاغری هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت.انواع سبزیجات ، گوشت پرندگان و سکنجبین باعث رقیق و لطیف شدن خون میشوند. در طب سنتی برای کاهش وزن گفته می شود نیم ساعت قبل از غذا آب و سکنجبین بنوشید. البته این کار را بی رویه انجام ندهید زیرا عوارض خود را دارد.

 از مصرف مایعات نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از غذا اجتناب کنید

کاهش وزن در طب سنتی قانون های خاص خود را دارد. در این روش شما نباید نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعداز غذا ، هیچگونه مایعاتی مصرف کنید. بعد گذشت این ساعت میتوانید اقدام کنید به نوشیدن مایعاتی مانند آب و چای.

لاغری شکم پهلو در طب سنتی

 پرهیز از مصرف همزمان مایعات و میوه

میوه ها در واقع خود نوعی مایع به حساب می آیند. همچنین سراشار از مواد مغذی هستند. بنابراین در طب سنتی استفاده هم زمان میوه با مایعات توصیه نمیشود.

قبل و بعد از غذا نمک مصرف کنید

کاهش وزن در طب سنتی این روزها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته؛ چراکه کاهش وزن در طب سنتی برخلاف قرص و داروهای لاغری هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت.قبل از غذا و بعد از غذا ، انگشت خود را به نمک آغشته کرده و بخورید. کاهش وزن در طب سنتی خوردن مقدار کمی نمک را یکی از عوامل لاغری در افراد میداند.

در هنگام سیری غذا میل نکنید

به محض اینکه احساس سیری کردید از خوردن غذا دست بکشید. باید صبر کنید تا احساس گرسنگی و یا تشنگی در شما ایجاد شود ، و بعد اقدام به خوردن مواد کم کالری کنید یا آب بنوشید.

حالات روحی و روانی در لاغری سنتی

 رابطه لاغری و تناسب اندام با خشم

کاهش وزن در طب سنتی خشم و عصبانیت را یکی از عوامل لاغری میداند. اما خب از سوی دیگر خشم باعث ایجاد بیماری های روانی در افراد میشود. این روش به عنوان یک تدبیر برای لاغری توصیه نمیشود.

 دوری ازاضطراب و افسردگی

اگر در حال انجام رژیم لاغری هستید ، باید از اضطراب و افسردگی خود را دور نگه دارید. زیرا باعث میشود تا شما در راهی که هستید ناتوان و ناامید شوید. در واقع ناراحتی و غم باعث ایجاد رطوبت در بدن میشود.

اصول حمام در لاغری به روش سنتی

 زیاد حمام نکنید

برای اینکه بتوانید رطوبت بدن را دفع کنید باید از مکث های طولانی در حمام بپرهیزید. بعد از اینکه آب روی خود ریختید ، روغن به خود نزنید. بعد از حمام کردن غذا میل نکنید. بعداز اینکه از خواب بیدار شده اید حمام کرده و یک غذای سبک میل کنید. با آب های معدنی حمام کنید یا در اب خود نمک بریزید.

 تدابیر لاغری در طب سنتی

 خواب و بیداری

کاهش وزن در طب سنتی طولانی خوابیدن را توصیه نمیکند. بین ساعت های 9 و 10 شب بخوابید. صبح زود بیدار شوید. با معده خالی نخوابید. در میانه روز خواب زیاد نداشته باشید. بین آخرین وعده غذا و خوابتان حداقل دو ساعت فاصله داشته باشید.

 حرکت و سکون

ورزش در بدن باعث میشود تا حرارتی در بدن تولید شود. از یک جا بودن و بی تحرکی دوری کنید. بعد از ورزش و فعالیت غذا نخورید. به اندازه پیاده روی کنید. در مدت کم ، ورزش هایی مانند دراز نشست و کششی انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.