آموزش

17توصیه برای کاهش وزن سریع در یک ماه

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.

کاهش وزن سریع در یک ماه ؛ رویایی دست یافتنی!

کاهش وزن سریع در یک ماه می تواند آرزوی بسیاری از افراد باشد که اضافه وزن دارند اما چگونگی انجام آن را نمی دانند. نیازی نیست که برای کاهش وزن خود به دنبال معجزه باشید. شما میتوانید با یک برنامه غذایی عالی و یک برنامه رژیمی کاهش وزن خوب  طی یک ماه به وزن ایده آل و تناسب اندام خود برسید. ورزش و رژیم غذایی در کنار هم میتواند یک ترکیب عالی برای هر فردی باشد. در این بخش می خواهیم به بررسی چندین ترفند و نکته جهت کاهش وزن سریع در یک ماه بپردازیم.

 

روشهای کاهش وزن سریع در یک ماه با ترفندهای زیر

  • روش اول: رژیم غذایی مناسب

کاهش میزان کالری دریافتی

برای کاهش وزن سریع در یک ماه نیاز است میزان غذای مصرفی خود را در هر روز کم کرده و کالری کمتری دریافت کنید. درست است که محاسبه کردن کالری در هنگام خوردن هر مواد کار کسل کننده و خسته کننده ایی می باشد اما این کار به کاهش وزن شما در یک ماه کمک بسزائی می کند.

اگر بیشتر از میزانی که کالری دریافت میکنید فعالیت داشته باشید، حتما وزن کم خواهید کرد. میتوانید با مشورت با یک متخصص و یا تحقیق کردن راجب مواد غذایی ، یک رژیم سالم و زندگی ایمنی را برای خود درست کنید.

صرف نظر از مصرف تنقلات نامناسب

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.همانطورکه می دانید مصرف تنقلات شور، شیرین، پرچرب و ناسالم میزان زیادی کالری به بدن شما وارد میکند. اگر واقعا به دنبال کاهش وزن سریع در یک ماه هستید، اینگونه تنقلات را از وعده های روزانه خود حذف کنید.

سیب زمینی سرخ شده ، پیتزا ، کیک و شکلات همگی از موادی هستند که عامل اصلی چاقی محسوب می شوند. این مواد میزان زیادی چربی و کالری دارند و هیچ گونه ماده مغذی به بدن شما نمیرسانند. بهترین راه این است که غذهای خودتان را به صورت گریل شده ، کبابی و یا آب پز و بخاربخورید.

مصرف وعده های غذایی سالم

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.اگر میخواهید که خیلی سریع به هدف خود برسید ، میزان کالری دریافتی در طول روز را کنترل کنید. شما اگر در طول روز 400 گرم کالری سبزیجات به بدن خود وارد کنید، بیشتر ساعت روز را احساس سیری خواهید کرد.

البته به یاد داشته باشید که سبزیجات کم کالری مصرف کنید. از جمله مواد غذایی سالمی که متوانید مصرف کنید می توان به میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، لبنیات کم چرب و گوشت بدون چربی است که میتوانید مصرف نمایید.

این را بدانید که این مواد در کاهش وزن شما در یک ماه تاثیر زیادی دارند. سبزیجات آب بدن شما را هم تامین میکند. فیبر ماده غذایی مغذی را یادتان نرود و حتما در وعده غذایی هایی که مصرف میکنید داشته باشید.

کاهش وزن(1)مراقب کالری های اضافه هنگام طبخ غذا باشید

چهار تکه مرغ  زمانی میتواند یک غذای سالم باشد که با کره و پنیر آماده نشده باشد. شما زمانی که پوست مرغ را جدا میکنید هنگام طبخ آن کالری کمتری وارد غذایتان میکنید. موادی مانند پودر سوخاری را هم برای پختن کنار بگذارید. موقع سرخ کردن از روغن زیاد استفاده نکنید و ازسرخ کردن سبزیجات بپرهیزید. این کار ارزش غذایی را پایین می آورد. غذاهایتان را تا حد ممکن بخار پز کنید و ادویه های زیادی به آن ها نزنید.

مصرف غذاها و خوراکی های چربی سوز

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.این نکته را بدانید که گرسنگی دادن به خود اصلا روش خوبی برای لاغری نیست. پس بهتر است یک برنامه خیلی خوب برای خودتان داشته باشید. میدانید که وجود لیتین در بدن باعث میشود که شما تا حد زیادی احساس سیری کنید.

این ماده در ماهی چرب وجود دارد اینگونه هم امگا 3 دریافت میکنید و هم لیتین به بدن خودتان وارد مینمایید. اگر غذاهای دریایی دوست ندارید حتما با یک متخصص مشورت کنید تا جایگزین خوبی داشته باشید.

سیب سرشار از پکتین است بنابراین روزی یک عدد سیب بخورید تا کاهش سوخت چربی در بدن خود را ببینید. در غذاهای خود از زنجبیل و سیر استفاده کنید. هر دو ماده متابولیسم بدن را بالا میبرند. در طبخ غذا  از روغن زیتون استفاده کنید که تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

آب بنوش و وزن کم کن

مصرف مایعات تا حدی معده شما را پر کرده و باعث میشود تا شما احساس سیری کنید. نوشیدن یک لیوان قبل از خوردن غذا، موجب میشود تا میزان غذای شما کمتر شود. میتوانید چای سبز بنوشید تا آنتی اکسیدان بدن خود را بالا ببرید و به متابولیسم بدن کمک مستقیم کنید.

کاهش حجم غذا و افزایش تعداد وعده ها

با یک برنامه درست ، تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید و مثلا به جای سه وعده غذا خوردن ، پنج وعده غذا بخورید. از طرف دیگر میزان غذای خود را کاهش دهید. اینگونه همیشه احساس سیری کرده و به کاهش وزن در یک ماه رسیده اید. این را فراموش نکنید که غذاهای کم کالری مصرف نمایید.

  • روش دوم: ورزش کردن

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.شروع با تمرینات کاردیو

میدانید که در کنار رژیم غذایی ورزش کردن تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد. برای شروع میتوانید از ورزش های کاردیو که باعث تقویت قلب شده و شبکه گردش خودن را بالا میبرد شروع کنید.

البته سریع ترین روش برای لاغری تمرین هایی کاردیو است. ورزش هایی مانند دویدن ، شنا کردن ، دوچرخه سواری ، بوکس ،  تنیس ، رقص و فعالیت هایی مانند این ها از جمله ورزش های کاردیو هستند. این تمرینات با شدت بالا باعث میشود تا سوخت ساز بالا رفته و در عوض کالری زیادی بسوزانید و وزن خود را به خوبی پایین بیاورید.

تمرین کردن با وزنه

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.در کنار تمرین های کاردیو که دارید، باید تمرین هایی با وزنه هم داشته باشید. تمرین های قدرتی نیز به کاهش وزن کمک میکند و از طرفی دیگر عضله های شما را هم تقویت میکند.

البته این را بدانید که لازم نیست هر روز با وزنه تمرین کنید که این موضوع بر خلاف ورزش های کاردیو است.

توصیه می شود یک الی دو روز در هفته ورزش با وزنه را کنار بگذارید. ورزش هایی را انتخاب کنید که از انجام دادن آن ها لذت ببرید و فشار کافی به بدن شما نیز وارد بشود.

یک دیدگاه واقع بینانه در ورزش داشته باشید

اگر شرایط جسمی مناسب ورزش ندارید اصلا ناامید نشوید. شما فقط باید یک پشتکار فوق العاده داشته باشید و در هر شرایطی که هستید ورزش کنید. این را هم بدانید که حتی کم ورزش کردن هم تاثیر خودش را دارد. سوخت ساز بدن خود را با ورزش میتوانید بالا ببرید.

حرکت های کاردیو سرعتی انجام دهید

از دیگر عوامل موثر بر کاهش وزن سریع در یک ماه می توان به انجام حرکات کاردیو با سرعت بالا اشاره کرد. بهترین زمان برای انجام این حرکت ها بعد از بیدار شدن و قبل از خوردن صبحانه است. این را هم بدانید که تمرین های سرعتی را باید با شدت کم و در بازه رمانی کوتاه انجام دهید. پیاده روی بهترین ورزش است.

امتحان کردن ورزش تاباتا

ورزش تاباتا از ترکیب چند حرکت ورزشی به مدت 20 ثانیه تشکیل شده است. بعد از ده ثانیه استراحت کرده و دوباره ورزش را انجام ادامه دهید. این ورزش حرکت های ساده ای مانند لانگ ، اسکوات تراست را شامل می شود. در روزهای ابتدایی بازه زمانی کم را برای انجام این حرکت ها انتخاب کنید و به مرور زیاد کنید. به خودتان سخت نگیرید زیرا این حرکت ها نیاز به آمادگی جسمانی دارد.

  • روش سوم : رسیدن به هدف

تعیین میزان متابولیسم پایه خود

اصلا مهم نیست که چه کاری انجام میدهید فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در یک میزان معین متابولیسم بدن خود را بالا ببرید. با تعیین کردن میزان متابولیسم بدن سوخت ساز خود را بالا برده و کاهش وزن خوبی خواهید داشت. محاسبه متابولیسم در مردان و زنان فرق دارد و باید با توجه به سن ، قد و وزین تعیین بشود.

تعیین سطح فعالیت بدنی

سطح فعالیت در بدن هر فرد متفاوت است و باید با توجه به شرایط خود تعیین بشود. البته تعیین فعالیت بستگی به میزان کالری که در طول روز مصرف میشود دارد. پس با توجه به شرایط خود این میزان را با ورزش کردن و رژیم غذایی خود تعیین میکنید.

مقدار روزانه مصرف کالری

شما باید بدانید که در طول روز چه میزان فعالیت دارید و فعالیت هایی که انجام میدهید چه میزان از کالری را در بدن شما میسوزاند. پس با محاسبه کردن مصرف روزانه کالری که دارید، همه کارهای خود را تعیین خواهید کرد.

تاثیر عرق کردن در کاهش وزن

زمانی که شما عرق میکنید وزن بیشتری نیز کم میکنید. درست است که بدن شما به آب نیاز دارد ولی از طرفی نیمی بیشتر از وزن شما شامل آب میشود. تجمع آبی که در بدن شما هست با عرق کردن از بین میرود و همین عامل باعث میشود تا وزن شما نیز به مرور زمان پایین بیاید. برای جلوگیری از اختلال در بدن به میزان کافی در روز آب بنوشید.

داشتن خواب کافی

کاهش وزن سریع در یک ماه رویایی دست نیافتنی برای کسانیست که اضافه وزن دارند اما در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چگونه کاهش وزن سریع در یک ماه را تجربه کنید.خواب کافی با کاهش وزن تاثیر مستقیم دارد. اگر میخواهید بدنتان عملکرد جسمی و روحی خوبی داشته باشد به میزان کافی بخوابید. استرس، بی خوابی و مسائل دیگر باعث بروز اختلال های جسمی و التبه روحی میشود و در نتیحه با تنظیم خواب و داشتن یک خواب کافی به کاهش وزن در یک ماه کمک کرده اید. اگر شب ها خواب کافی ندارید بهتر است در طول روز 10 الی 15 دقیقه چرت بزنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.