آموزش

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریع

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریع

 

کاهش وزن سریع یکی از دغدغه های اساسی بسیاری از مردم در سراسر جهان می باشد. گاها ممکن است با تبلیغاتی در خصوص کاهش وزن سریع مواجه شوید

کاهش وزن سریع با روشهای آسان

کاهش وزن سریع یکی از دغدغه های اساسی بسیاری از مردم در سراسر جهان می باشد. گاها ممکن است با تبلیغاتی در خصوص کاهش وزن سریع مواجه شوید اما باید بدانید که یک رژیم کاهش وزن به هیچ وجه سریع و غیرمعقول نخواهد بود. اما گاهی هرچقدر هم ورزش می کنید و کمتر غذا میخورید باز هم تغییری در وزنتان ایجاد نمی شود. از این رو در این بخش می خواهیم چند ترفند کاربردی و آسان برای کاهش وزن سریع به شما عزیزان آموزش دهیم.

 

ترفندهای کاهش وزن سریع

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعنوشیدن آب

یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن سریع نوشیدن آب در طول روز است. شما زمانی که آب مینوشید احساس سیری میکنید و کمتر میل به غذا دارید. شما باید در طول روز 8 تا 10 لیوان آب بنوشید زیرا در مواقعی است که بدن شما احساس تشنگی را با گشنگی اشتباه میگیرد.

کاهش وزن(1)اگر احساس میکنید که 8 تا 10 لیوان آب برای شما زیاد است، اصلا لازم نیست که به خودتان فشار بیاورید. به میزانی آب بخورید که بدنتان را هیدراته نگه دارد؛ یعنی احساس تشنگی نداشته باشید.

طبق آزمایش های انجام شده، افرادی که 30 دقیقه قبل از خوردن غذا دو لیوان آب میخورند، بدن خود را به طور کامل هیدراته کرده اند. این افراد بعد از سه ماه خواهند دید که نوشیدن آب قبل از غذا باعث شده است تا یک و نیم کیلو وزن کم کنند.

 تهیه دفترچه غذایی

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعروش تهیه دفترچه غذایی در پژوهش هایی که انجام شده است، ثابت کرده که می تواند در کاهش وزن سریع بسیار موثر باشد. افراد متخصص در کاهش وزن به این نتیجه رسیده اند که وجود یک دفترچه غذایی باعث میشود تا دو برابر در کاهش وزن سریع موفق تر عمل کنید.

بدون وجود این دفترچه شاید افراد میان وعده های نامناسبی را بخورند. زیرا خوردن وعده های غذایی نامناسب باعث میشود به مرور زمان روی هم جمع بشوند و ایجاد اضافه وزن کنند. میتوانید از اپلیکیشن های موبایل به جای دفترچه هم استفاده نمایید تا در هر جایی همراه شما باشد.

 تغییر وعده های غذایی

یکی دیگر از روش های موثر در کاهش وزن سریع ، تغییر وعده های غذایی می باشد. مثلا اگر شما همیشه یک کاسه بستنی با چند توت میخوردید، بیایید این سری یه کسه توت با یک قاشق بستنی بخورید.

میدانید که بستنی کالری بالایی دارد و مواد مغذی داخل آن کم است. اما کالری توت پایین بوده و مواد مغذی بسیاری از جمله ویتامین C در خود دارد. به همین راحتی میتوانید جای مواد پر کالری بدون مواد مغذی را با مواد کم کالری مغذی عوض کنید.

 اینتروال با شدت بالا

کافی است در هفته سه روز به مدت 30 دقیقه ورزش هوازی شدید انجام بدهید. اگر وقت این کار را ندارید ورزش های قدرتی با شدت بالا یا HIIT را انجام دهید. این ورزش ها با شدت بالا باعث میشود که به بدن فشار های زیادی وارد شود.

اگر در ورزش تازه اقدام کرده اید کافی است اوایل 10 تا 15 دقیقه با سرعت بالا بدوید و بعد 30 ثانیه استراحت کنید تا بدن شما ریکاوری بشود. به مرور زمان که قوی تر شدید میتوانید دقیقه ها را تغییر بدهید.

 قبل از حضور در مهمانی چیزی بخورید

شاید این حرف کمی عجیب باشد اما قبل از رفتن به رستوران و یا مهمانی چیزی بخورید. این کار باعث میشود تا بیش از حد گرسنه نباشید و در حین حضور در رستوران و یا مهمانی غذاهای پرکالری و یا زیاد نخورید.

در واقع این کار اشتهای شما را کنترل میکند و سیری به وجود آماده در بدن شما باعث میشود تا چندان میلی به غذا نداشته باشید. برای مثال شما میتوانید چند عدد پسته که کالری کمی دارد را بخورید و احساس سیری بکنید.

انجام ورزش های قدرتی

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعورزش های هوازی باعث میشود تا به شدتی که ورزش میکنید کالری بسوزونید اما ورزش های قدرتی  باعث میشود تا درحالت استراحت کالری بسوزونید. اینگونه هم تناسب اندامتان را بر قرار می کنید و هم با آوردن عضله به سو ساخت بدنتان بیشتر کمک می کنید. سوخت و ساز بیشتر یعنی سوزاندن کالری بیشتر که این موضوع شما را در راستای رسیدن به اندام ایده آلتان یاری خواهد کرد.

 وجود پروتئین در رژیم غذایی

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعسعی کنید در تمام وعده های غذایی خود پروتئین داشته باشید. دریافت کالری از طریق پروتئین عالی است و قند کمتری هم در بدنتان ذخیره می شود. وجود پروتئین در رژیم غذایی و انجام ورزش های مختلف باعث کاهش وزن سریع و تناسب اندام میشود.

 انتخاب میان وعده سالم و مناسب

زیاده روی در میان وعده می تواند به شدت رژیم غذایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید، باید میان وعده های خود را به درستی انتخاب نمایید و از ترکیب های فیبر و پروتئین استفاده کنید.

در واقع با انتخاب میان وعده مناسب، قند خون و میزان گرسنگی شما به خوبی کنترل خواهد شد و باعث میشود تا احساس سیری کنید. میتوانید ماست ساده با توت و یا کراکر سبوس دار میل کنید. در ضمن برای سوخت ساز زیاد میتوانید چند قاشق سس تند به میان وعده های خود اضافه کنید.

 لوبیا

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعلوبیا انواع مختلفی دارد و لازم است که بدانید در همه نوع آن کربوهیدرات، فیبر و پروتئین وجود دارد. لوبیا به آرامی وارد جریان خون میشود و هضم آن کمی سخت می باشد. به همین دلیل به مدت طولانی احساس سیری میکنید. پژوهش ها نشان داده که استفاده لوبیا در روز به مدت 6 هفته باعث میشود تا نزدیک به سه کیلو وزن کم کنید.

 داشتن برنامه ریزی

پژوهش ها نشان داده است که مصرف غذا در ساعت های مناسب به میزان کاهش وزن سریع خیلی کمک میکند. مثلا شما باید صبحانه را 7 صبح بخورید و شام را نهایت تا 8 شب بخورید.

 خوردن فیبر

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعشما میتوانید با خوردن فیبر به سم زدایی بدن و استراحت دادن به دستگاه گوارش کمک کنید. فیبر در انواع سبزیجات و میوه ها وجود دارد.

 خوردن نوشیدنی های قندی ممنوع

شما هر چقدر که غذاهای کم کالری و غذاهای سالم میل کنید ، اگر نوشیدنی های قنددار بنوشید باعث میشود تا اضافه وزن پیدا کنید. شما میتوانید قهوه و انواع دمنوش ها را جایگزین نوشیدنی هایی مانند نوشابه و آبمیوه های غیر طبیعی بکنید.

 خوابیدن بیشتر

13 نکته طلائی برای کاهش وزن سریعیک روشی که با کاهش وزن سریع رابطه مستقیم دارد، خوابیدن زیاد است. هر فردی متناسب با بدن خود باید ساعت های خواب را تنظیم کند. برخی افراد بین 6 الی 8 ساعت خواب برایشان کافیست و یک فردی باید بین 7 تا 9 ساعت بخوابد. شما باید با توجه به نیاز بدن خود ساعت خواب خود را انتخاب نمایید.

یک برنامه برای کاهش وزن سریع

6 صبح بیدار شوید و یک لیوان آب بنوشید. بعد از آن میان وعده ایی با وجود کربوهیدرات و پروتئین میل کنید. ساعت 7 صبح زیر یک دوش کش و قوسی به بدن خود بدهید و بعد صبحانه ایی سیر کننده با پروتئین  فیبر  بخورید.

از زمانی که صبحانه خوردید میتوانید کارهای خود را انجام بدهید. یادتان باشد که حتما آب بنوشید. ساعت 1 ظهر ناهار بخورید. برای خودتان یک میان وعده آماده کرده و ساعت 3 ظهر بخورید. یک ساعت بعد از میان وعده یک فنجان چای سبز بنوشید. سعی کنید ساعت 7 شب یک شام کم کالری که شامل سبزیجات است بخورید. بعد از آن مسواک بزنید که تا ساعت خواب چیزی نخورید. سعی کنید ساعت ده شب بخوابید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.