آموزش

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟

کاهش وزن اصولی شامل چه ویژگیهایی می شود؟

کاهش وزن اصولی قانون های خاص خودش را دارد که شما با رعایت کردن آن ها میتوانید سلامتی خودتان را تضمین کنید. البته که این روزها بسیاری از افراد هستند که به دنبال روش های لاغری بوده و همواره در تلاشند تا به وزن ایده آل خود برسند. اما چگونه میشود یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟ این سوالی است که ذهن همه را درگیر میکند. رژیم کاهش وزن غیر منطقی به غیر از اینکه به سلامتی و جسم افراد صدمه وارد میکند به اعصاب و روح نیز تاثیر های بدی میگذارد. حال امروزه کارشناس ها و پزشکان بر اساس تحقیق هایی که انجام داده اند راه های بسیار کارآمدی به دست آوره اند.

کاهش وزن(1)نکات مهم برای کاهش وزن اصولی بدون هیچ گونه بازگشتی

هدف گذاری همیشه یکی از بهترین راهها جهت رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد. برای کاهش وزن اصولی نیز بهتر است هدف خود را از لاغری تعیین کنید. این کار باعث میشود تا شما به هدفتان برسید، کاملا متعهد بمانید و برای آن تلاش کنید. دقیقا مشخص کنید که به چه دلایلی میخواهید وزن خود را پایین بیاورید.

ممکن است بسیاری از افراد مواد غذایی خاصی را پیشنهاد کنند که برای لاغری مناسب می باشند. اما به گفته پزشکان، شما در طول یک هفته نهایت میتوانید یک و نیم کیلو وزن خود را کم کنید.  یک نکته ای را به ذهن بسپارید، هدف هایی برای خودتان تعیین نکنید که رسیدن به آنها چنان دشوار باشد که ناامیدتان کند.

برنامه ایی درست و مناسب با سبک زندگی

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟شما هر مطلبی که درباره کاهش وزن بخوانید ، این موضوع حتما در آن قید شده که برنامه غذایی داشته باشید. برای تهیه برنامه غذایی هم نیاز دارید تا به متخصص تغذیه مراجعه کنید و حتما زیر نظر آن باشید. فراموش نکنید که حتما برنامه غذایی که دریافت میکنید مطابق با سبک زندگی شما باشد.

همه ما می دانیم که کاهش وزن کار چندان ساده ای نیست. به منظور حفظ انگیزی خود در این مسیر سخت، بابت هر موفقیتی که به دست می آورید، برای خودتان جشن بگیرید همچنین با افرادی معاشرت کنید که به شما انگیزه می دهند. وجود یک همراه و یک حامی خیلی میتواند در مسیر لاغری موثر باشد. یادتان باشد تا رسیدن به هدف، به رژیم خود متعهد باشید و تلاش و پشتکار از خود نشان دهید.

همیشه مثبت فکر کنید و از خودتان انتظارات مثبت داشته باشید. هیچ وقت به توانایی های خود شک نکنید. در مقابل استرس هایی که به خاطر کار و شرایط زندگی ممکن است به شما وارد شود، راه کار بیابید. یاد گرفتن چگونه کنار آمدن با استرس های خود در کاهش وزن کمک بسزایی می کند.

 ورزش کردن و داشتن الگوی مناسب

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟ورزش کردن یکی از بهترین و سریع ترین راه هاییست که برای کاهش وزن باید انجام داد. ورزش باعث میشود که متابولیسم بدن بالا برود. به یاد داشته باشید که انجام دادن ورزشی که از آن لذت میبرید، در سوزاندن کالری تاثیر زیادی دارد.

برای کاهش وزن بهتر است که یک الگوی خوب و با انگیزه داشته باشید. هر زمانی که شما احساس کردید نا امید شدید و در مسیر پیش رویتان کم آورده اید، به الگوی خود نگاه کنید تا باز هم انگیزه تان را به دست بیاورید.

متخصصین ، پزشکان و روانشناس ها میتوانند به طور حرفه ایی در این راه به شما کمک کنند. در زمان های طولانی مدت، انگیزه تنها عاملی است که باید هر فردی داشته باشد. فقط کافی است بدانید چه چیزی به شما انگیزه میدهد.

 آب بنوشید

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟نوشیدن آب برای یک کاهش وزن اصولی عاملی مهم محسوب می شود. شما زمانی که آب مینوشید ، نیمی از معده خود را پر میکنید. همچنین نوشیدن آب به سوخت و ساز شما در طول روز کمک میکند. توصیه می شود پیش از وعده های غذایی خود ، حداقل نیم لیتر آب بنوشید. این کار باعث میشود تا شما احساس سیری کنید و میزان غذای خود را کاهش دهید.

خوردن تخم مرغ برای صبحانه

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟همانطور که میدانید تخم مرغ سرشار از پروتئین و مواد مغذی است. خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه باعث میشود تا تمامی این مواد به بدن شما وارد شود و در نتیجه انرژی کافی برای انجام کارهایتان داشته باشید. از طرفی کالری خوبی را در کنار فعالیت های خود بسوزانید.

 خوردن قهوه و چای سبز

چگونه یک کاهش وزن اصولی داشته باشیم؟اگر شما قهوه با کیفیت میل کنید، آنتی اکسید های مقوی را به بدن خود وارد کرده اید. قهوه در واقع فواید زیادی برای سلامتی شما دارد. کافئینی موجود در قهوه باعث میشود تا متابولیسم بدن شما بالا برود.

بدین ترتیب چربی سوزی در بدن شما به خوبی صورت میگیرد. فقط توجه داشته باشید که شکر و مواد شیرین زای دیگری در قهوه اضافه نشده باشد. چای سبز هم درست مانند قهوه عمل میکند. همچنین آنتی اکسیدهای بسیاری در خود دارد.

گلوکومانان یک مکمل عالی

فیبری که در گلومانان موجود است تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد و یک راه اصولی به حساب می آید. این نوع فیبر با جذب آب و ماندن طولانی مدت در روده شما باعث میشود تا احساس سیری کنید.

 حذف قند و کربوهیدرات تصفیه شده

یکی از بدترین ترکیبات غذایی در رژیم ، شکر است. شکر ارتباط مستقیم با چاقی دارد. اگر میخواهید یک کاهش وزن اصولی داشته باشید، حتما قندها را از غذای خود حذف کنید. کربوهیدرات تصفیه شده در واقع فیبر و مواد مغذی می باشد که از مواد کربوهیدراتی جدا شده است. این نوع مواد میتواند قند خون شما را با سرعت خیلی بالایی کاهش دهد و پایین بیاورد.

 راه کارهایی برای یک کاهش وزن اصولی

برای اینکه کاهش وزن اصولی داشته باشید، علاوه بر موارد بالا میتوانید از راه های زیر استفاده کنید:

 1. استفاده از بشقاب کوچک
 2. شمردن مقدار کالری دریافتی
 3. استفاده مکمل های پروبیوتیک
 4. خوردن غذاهای تند
 5. انجام ورزش های هوازی
 6. انجام ورزش های با وزنه
 7. خوردن فیبر بیشتر
 8. سبزیجات و میوه جات بیشتری مصرف کنید
 9. داشتن خواب خوب
 10. کنترل اعتیاد به خوردن غذا
 11. مصرف پروتئین
 12. مکمل های پروتئینی بخورید
 13. حذف نوشیدنی های قندی مانند نوشابه
 14. غذاهای کامل به همراه یک وعده غذایی تکمیل
 15. صرف نظر از رژیم غذایی فشرده و بدون پایه
 16. آهسته غذا خورن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.