آموزش

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزل

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزل

کاهش وزن در منزل با چند ترفند ساده

کاهش وزن در منزل یکی از دغدغه های افرادیست که می خواهد با ساده ترین رژیم غذایی و در سریع ترین زمان ممکن لاغر شوند. در دنیای امروزه تناسب اندام از مهم ترین موضوعاتی است که هرکسی به آن اهمیت میدهد. اکثریت افراد به دنبال راه های کاهش وزن در منزل هستند تا بتوانند با ساده ترین روش وزن خودشان را پایین بیاورند.

 

روش های کاهش وزن در منزل

برای اینکه بخواهید در خانه کاهش وزن خوبی داشته باشید ، باید سبک زندگی خود را اصلاح کنید. همراه ما باشید که روش های آن را به شما بگوییم.

1 / خوردن سالاد قبل از غذا 

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلیک راه ساده ایی که وجود دارد این است که قبل از غذا سالاد بخورید. به علت وجود آب در کاهو زمانی که سالاد میخورید حجم زیادی از معده شما را پر میکند. بدین ترتیب حجم کمتری از معده شما برای غذا خوردن خالی میماند. میتوانید با اضافه کردن میوه و پنیر رنده شده به سالاد خود یک طعم عالی به آن بدهید.

2 / انتخاب بشقاب کوچک تر برای غذا خوردن

زمانی که ظرف بزرگی برای غذا خوردن انتخاب میکنید، مقدار غذای بیشتری در بشقاب میریزید بنابراین کالری بیشتری هم به بدن خود وارد میکنید. حال اگر شما به جای ظرف بزرگ از سایز کوچک استفاده نمایید، میزان غذای شما در بشقاب کمتر خواهد شد و در نتیجه کالری کمتری وارد بدن شما میشود.

کاهش وزن(1)3 / آهسته غذا خوردن

افراد زیادی هستند که غذای خود را با سرعت بالایی میخورند. این موضوع یکی از عوامل چاقی در بدن است. با کم کردن سرعت غذا خوردن این اجازه را به معده خود میدهید تا به راحتی غذای وارد شده را هضم کند. اینگونه فقط به اندازه ای که بدنتان نیاز دارد ، غذا میخورید.

4 / خوردن میوه

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلبرای خوردن یک صبحانه عالی و یک میان وعده لذیذ میتوانید از میوه استفاده کنید. یکی از کم ضرر ترین موادی که میشود خورد و به کاهش وزن سریع کمک بسزایی میکند میوه است. سعی کنید میوه های تازه که سرشار از ویتامین هستند را بخورید و مواد مورد نیاز بدنتان را اینگونه تامین کنید.

5 / دریافت کالری کمتر

یک نکته خیلی مهم در رژیم غذایی و رمز لاغری سریع ، استفاده از کالری کم در طول روز است. رژیم کم کالری تحت نظر کارشناس ها و متخصصان تغذیه داده میشود و مواد غذایی موجود در این رژیم از کمترین میزان کالری برخوردار می باشند.

6 / خوردن آب گرم قبل از خوردن غذا

اگر به دنبال کاهش وزن در منزل هستید بهتر است که قبل از غذا یک لیوان آب گرم بنوشید. این کار باعث میشود تا زودتر احساس سیری کنید.

7 /  خوردن صبحانه

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلاگر شما صبحانه نخورید بدنتان فکر میکند که در شرایط قحطی قرار گرفته است. بنابراین توصیه می شود که برای کاهش وزن سریع تر ، وعده صبحانه را همیشه داشته باشید. صبحانه به سوخت و ساز بدن در طی روز کمک بسزایی میکند.

8 / اجتناب از خوردن غذاهایی با دانه های سفید

هر دانه سفیدی به علت داشتن کربوهیدرات زیاد که قند بالایی هم دارند ، باعث میشود تا احساس سیری در شما ایجاد نشود. بنابراین از غذاهایی که دانه های سفید دارند اجتناب کنید و سعی کنید آن ها را وعه های غذایی خود حذف کنید.

9 / نوشیدن زیاد آب

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلبه جای هر نوشیدنی که در طول روز برای رفع تشنگی خود مینوشید ، آب بخورید. هیچ نوشیدنی نمیتواند احساس سیری را در شما ایجاد کند  اما آب به تنهایی قسمت بیشتر معده شما را پر میکند و همین موضوع باعث میشود تا فضای کمی برای غذا خوردن باقی بماند.

10/ وعده غذایی کوچک تر با فاصله منظم

برای کاهش وزن در منزل می توانید جم وعده های غذایی خود را کمتر کرده و در عوض فاصله های بین وعده غذایی را منظم کنید. اینگونه انرژی لازمه را به بدنتان وارد کرده و در کاهش وزن سریع خود کمک بسزایی کرده اید.

11/ افزایش مصرف سبزیجات

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلسبزیجات به علت داشتن کربوهیدرات پیچیده در خود، زمان بیشتری طول میکشد تا هضم بشوند. همین موضوع باعث میشود تا با خوردن سبزیجات در طول روز، معده خود را ساعت های طولانی پر نگهدارید. اسفناج یک گزینه عالی برای خوردن در طول روز است.

12/ حذف فست فود

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلهمه ما از مضرات فست فودها آگاهی داریم و میدانیم که به علت کالری بالایی که اینگونه غذاها دارند، عامل اصلی چاقی محسوب می شوند. بنابراین اگر میخواهید رژیم کاهش وزن سریع و ساده ایی داشته باشید، باید فست فود را از وعده های غذایی خود حذف کنید.

13/ ورزش صبحگاهی

میتوانید هر ساعتی از روز که وقت داشتید ورزش کنید. اما بهتر است که بدانید که ورزش کردن در صبح میتواند به سوختن کالری شما کمک کند. در واقع ورزش در صبح تاثیر مستقیم روی کاهش وزن شما دارد.

14/ انجام تمرینات هوازی

تمرینات ورزشی خود را در طول روز تقسیم کنید و با انجام ورزش های کوچک متابولیسم بدن خود را همیشه بالا نگه دارید. انجام تمرینات هوازی در طول روز باعث میشود تا بدن شما مدام در حال سوخت و ساز باشد.

15/ خوردن قهوه قبل از ورزش کردن

اگر شما در حال کاهش وزن هستید، رساندن کافئینی مانند قهوه قبل از ورزش میتواند تاثیر زیادی روی لاغری و سوزاندن کالری بدنتان داشته باشد. همچنین انرژی شما را برای انجام ورزش تامین میکند.

16/ انجام ورزش هایی که سوخت و ساز را بالا میبرد

زمانی که شما ورزش میکنید بخش های مختلفی از بدنتان شروع به سوخت و ساز میکند. این را بدانید که هر روز یک نوع ورزش را انجام ندهید بلکه ورزش های خود را تغییر بدهید تا بدنتان به یک نوع فعالیت عادت نکند و به نوعی شوک به بدن وارد شود.

17/ مصرف قارچ

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلمیتوانید از قارچ ها به جای گوشت استفاده کنید. قارچ ها موادی که از گوشت به شما میرسد را به بدن شما وارد میکنند. در واقع یک جایگزین کم کالری و کم چرب است که میتوانید مورد استفاده قرار دهید.

18/ خوردن ماست قبل از غذا

ساده ترین روش های کاهش وزن در منزلمیکرو فلوری که در ماست وجود دارد باعث میشود تا مواد مغذی در هر ماده ایی را به خوبی جذب کنید. در واقع مصرف ماست، جذب چربی را کاهش داده و سرعت هضم غذا را افزایش می دهد.

19/ کاهش وزن سریع با سرکه سیب

براساس تحقیقات انجام شده خوردن سرکه سیب از ایجاد احساس گرسنگی در بدن جلوگیری می کند. همچنین این ماده باعث میشود تا قند خون و کربوهیدرات بالا در مواد به حد پایین برسد.

20/ مصرف سبوس جو دو مصرف

سبوس حاوی فیبر زیاد است که باعث ایجاد سیری در شما میشود. همچنین با مصرف کردن سبوس جو به سرعت سیستم گوارش خود کمک کرده و ضایعات اضافی را از بین میبرد. سبوس با جذب چربی های غذا باعث میشود تا متبولیسم بدن شما بالا برود.

21/ خوردن غذاهای نمک دار ممنوع

در زمان رژیم شاید دلتان بخواهد که سدیم زیادی مصرف کنید. میدانید که نمک باعث میشود تا فشار خون شما بالا رفته و آب را در خودش نگه دارد. اینگونه احساس خستگی میکنید و وزن شما بالا میرود.

22/ خوردن غذاهای مغذی

اگر میخواهید در خانه وزن خود را پایین بیاورید، از غذاهایی با چگالی و انرژی کم استفاده کنید. میوه ها ، سبزیجات ، ماهی ، دانه ها ، لوبیا و گوشت های بدون چربی از غذاهای مغذی برای کاهش وزن سریع هستند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.