آموزش

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفته

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفته

کاهش وزن در یک هفته و نکات مهم آن

کاهش وزن در یک هفته برای افرادی که مستعد چاقی هستند و یا اضافه وزن دارند می تواند یک رویا باشد. برای لاغر شدن و خوش اندامی راه و روش های بسیاری وجود دارد که افراد میتوانند امتحان کنند. اما امتحان کردن بعضی از این روش ها به سلامتی جسمی فرد ممکن است که آسیب های جدی بزند. در سایت ها و مجلات پزشکی متعدد می توانید  تعداد زیادی برنامه های  رژیمی کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن بیابید اما برخی از آنها غیراصولی هستند و یمتوانند سلامتی شما رهب خطر بیندازند. در این بخش می خواهیم نکاتی را به شما آموزش دهیم که باعث کاهش وزن در یک هفته می شوند.

 

نکات کاربردی برای کاهش وزن در یک هفته

کاهش مصرف کربوهیدرات ها

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفتهبراساس آزمایشات انجام شده، وجود کربوهیدرات های کم در رژیم غذایی، تاثیر خیلی زیادی روی لاغری دارد. اگر شما میخواهید کاهش وزن در یک هفته داشته باشید ، کربوهیدرات های کمی استفاده کنید.

در بیشتر غذاها کربوهیدرات ها وجود دارد. شما باید موادی را انتخاب کنید که کربوهیدرات های غنی داشته باشد. میتوانید موادی مانند نان ، شیرینی ، برنج ، پاستا و هر  غلات دیگری استفاده نمایید. این مواد باید به صورت ایمن محدود شوند.

به جای موادی که سرشار از کربوهیدرات هستند میتوانید از غلات کم گلیسیمیک و سبزیجات غیر نشاسته ای استفاده کنید. برای مثال شما میتوانید به جای نان ، حبوبات و برنج سفید از جو و برنج قهوه ایی استفاده کنید. به جای سبزیجات کربوهیدرات دار میتوانید گل کلم ، مارچوبه ، خیار و قارچ استفاده نمایید.

وجود پروتئین های کم چرب در رژیم غذایی

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفتهبرای کاهش وزن در یک هفته، باید تمرکز خود را روی پروتئین هایی که مصرف میکنید بگذارید. توضیه می شود پروتئین های پر چرب را با کربوهیدرات های پایین ترکیب کنید. برای مثال میتوانید در رژیم غذایی خود، مرغ بدون پوست ، تخم مرغ ، گوشت لخم ، غذاهای دریایی و سبزیجات را استفاده نمایید.

سعی کنید در هر وعده غذایی خود یک پروتئین قرار بدهید. این نکته را هم بگویم که وجود یک پروتئین در وعده غذایی شما ، هم به کاهش وزن شما کمک میکند و هم احساس گرسنگی در شما را کنترل میکند.

وجود سبزیجات در نصف بشقاب

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفتهاگر به دنبال کاهش وزن هستید، بهترین راه این است که نیمی از بشقاب خودتان را با میوه یا سبزیجات پر کنید. این مواد کاملا کم کالری بوده و سر شار ار مواد مغذی می باشند.

با خوردن سبزیجات و ورزش کردن، هم زمان به تناسب اندام خود کمک زیادی خواهید کرد. البته این نکته را به یاد داشته باشید که به سبزیجات کم کالری تکیه کنید تا قند خون شما همیشه پایین باشد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که همیشه یک وعده سبزیجات را در طول روز داشته باشید.

به میزان کافی مایعات بنوشید

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفتهنوشیدن آب کافی در طول روز، علاوه بر حفظ سلامتی پوست، می تواند کمک چشمگیری به کاهش وزن شما کند. همه متخصصان تغذیه این مورد را میگویند که در روز به میزان 2000 میلی لیتر آب بنوشید.

حتما این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که با خوردن مایعاتی مانند قهوه ، چای سبز و آبمیوه های مختلف آب مورد نیاز بدن خود را تامین نمیکنید. حتما باید روزانه به میزان حداقل 13 لیوان آب نوشیده شود. مصرف کم آب باعث اختلال در سیستم اعصاب شما شده و این موضوع باعث میشود تا شما بیشتر به فکر خوردن غذا بیافتید.

محدود کردن مصرف کافئین

ترفندهای موثر برای کاهش وزن در یک هفتهبا کاهش مصرف کافئین، میتوانید به متابولیسم بدن خود کمک زیادی بکنید. همین موضوع باعث میشود تا اشتهای شما به میزان قابل توجهی کم شود. البته این این را بدانید که مصرف بیش از اندازه کافئین ضرر های خود را دارد.

کافئین باعث میشود آب بدن شما کشیده شده و باعث پیری زودرس شود. موادی مانند قهوه ، چای و شکلات کالری های افزوده داره که باعث می شوند تا چربی هایی به بدن شما برسد. شکلات و قهوه شامل شکر و قندی است که باعث اضافه وزن میشود.

سه ساعت قبل از خواب غذای خود را بخورید

اینکه غذای خود را بخورید و بلافاصله بروید و بخوابید میتواند اضافه وزن زیادی به همراه داشته باشد. درست است که قطع کردن خوردن غذا در شب بسیار در کاهش وزن تاثیر دارد، اما این را هم بدانید که مثلا اگر هفت شب غذا بخورید و تا هفت صبح فردا چیزی نخورید ، ممکن است بدن شما به سراغ مواد چربی برود. پس بهتر است که سه ساعت قبل از خواب خود یک وعده سبک و البته کم کالری بخورید و بعد بخوابید.

کاهش وزن(1)استفاده از جایگزین های غذایی

اکثر متخصصان میگویند که کاهش وزن در یک هفته میتواند ضرر های زیادی را به دنبال خود داشته باشد. اما با این حال شما میتوانید با جایگزینی وعده های غذایی، یک کاهش وزن یک هفته ای سالم و ایمن داشته باشید. برای مثال شما میتوانید اسموتی را جایگزین یک وعده غذایی بکنید. بادام ، سیب سبز ، روغن نارگیل ، شیر بادام از مخلوط های خوبی هستند که میتوانید به جای غذا از آن ها استفاده نمایید.

ورزش های هوازی در 150 دقیقه

تمرینات ورزشی در کنار رژیم غذایی تاثیر بسزایی در تناسب اندام و لاغری شما دارد. توصیه میشود که شما اگر میخواهید در یک هفته کاهش وزن داشته باشید، حداقل در طول هفته به مدت 150 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید.

این ساعت را تقسیم کنید و با یک هدف و یک برنامه عالی ورزش خود را انجام دهید. این را بدانید که فعالیت های فیزیکی به سوخت و ساز بدن شما خیلی کمک می کند. پیاده روی ، دویدن ، شنا کردن ، کیک بوکسینگ از جمله فعالیت های ورزشی مناسب جهت چربی سوزی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.