آموزش

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماه

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماه

کاهش وزن در یک ماه امکان پذیر است!

کاهش وزن در یک ماه شاید کمی سخت بنظر برسد اما با رعایت چند نکته ساده می توانید به راحتی این رویای دست نیافتنی را تحقق ببخشید. برای اینکه بتوانید کاهش وزن در یک ماه داشته باشید، لازم نیست که بنشینید و منتظر معجزه بمانید. شما با داشتن یک رژیم کاهش وزن غذایی مناسب به همراه ورزش میتوانید تناسب اندام خود را داشته باشید.

 ترفندهای کاهش وزن در یک ماه

1/ هدف گذاری کردن

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماهاولین قدم برای اینکه بخواهید لاغر شوید و به وزن ایده آل خود برسید، لازم است که  هدف و دلایل خود را از لاغری مشخص کنید. بعد از آن وزن و اندامی که میخواهید به آن برسید را تعیین نمایید. به یاد داشته باشید که اهداف خود را منطقی و واقع بینانه تعیین کنید. اینکه میخواهید چه مقدار کاهش وزن در یک ماه داشته باشید را برای خود مشخص کنید. منطقی این است که شما در هر هفته 1 کیلو وزن کم کنید. که این میشود در یک ماه 4 کیلو کاهش وزن.

برای رسیدن به تناسب اندام، سبک زندگی خودتان را تغییر بدهید. برای مثال در طول هفته روزهایی را اختصاص بدهید به ورزش کردن. نه خیلی زیاد بلکه 30 دقیقه درهفته کافی است برای اینکه بتوانید به وزن ایده آل خود برسید. فراموش نکنید که اگر در یک ماه کاهش وزن خیلی زیادی داشته باشید، میتواند به بدن شما آسیب بزند و برای روح و جسم شما مضر باشد.

2/ اندازه های خود را بدانید

بهترین راه برای دیدن کاهش وزن در یک ماه این است که اندازه های خود را بگیرید. در واقع کاهش سایز به شما نشان میدهد که رژیم غذایی شما تا چه اندازه جوابگو بوده است. میتوانید هر هفته خود را وزن کرده و اندازه های خود را ثبت کنید.

کاهش وزن(1)3/ ثبت تغییرات

همیشه وقتی چیزی جلوی چشمان شما باشد ، انگیزه شما بالا میرود. مثلا اگر بخواهید لاغر بشوید ، کافی است وزن مورد نظر خودتان را روی تکه کاغذی بنویسید و یک جایی جلوی چشمانتان بچسبانید. این کار باعث ایجاد انگیزه میشود.

حال این کار را برای تغییرات خود انجام دهید. یک دفترچه برداشته و هر زمانی که وزن و سایز خود را اندازه گرفتید، آن ها را در دفترچه یادداشت نمایید. بدین ترتیب انگیزه سما برای ادامه مسیر بالا می رود. همچنین میتوانید تغییرات و سبک زندگی جدیدتان را هم نیز بنویسید.

4/ تغییر رژیم

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماهاگر میخواهید کاهش وزن در یک ماه داشته باشید و به خوبی جواب بگیرید ، باید در رژیم خود تغییراتی ایجاد کنید. لازم نیست تغییرات بزرگ و ناگهانی انجام بدهید ، با آرامش و ملایمت پیش بروید.

5/ تعیین میزان کالری دریافتی

برای کاهش وزن خوب ، حتما باید میزان کالری هایی که دریافت میکنید را اندازه بگیرید. برای مثال شما در روز باید نهایت 1200 کالری دریافت کنید. این میزان را همیشه به خاطر داشته باشید و کالری موادی که مصرف می کنید را بسنجید. سعی کنید بیشتر موادی مصرف نمایید که کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند.

6/ مصرف بیشتر پروتئین ، سبزیجات و میوه ها

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماهکاهش وزن یعنی دریافت کالری کمتر.زمانی که میخواهید کاهش وزن در یک ماه داشته باشید، باید نباید مواد مغذی را از برنامه غذایی خود حذف کنید. شما میتوانید با خوردن سبزیجات ، میوه ها و پروتئین ها تمامی نیاز های بدن خود را تامین کنید. در هر وعده غذایی خود حتما این مواد را قرار داده و مصرف کنید. کمبود هر یک از این مواد در بدن باعث آسیب رسیدن به سلامتی شما میشود.

7/ مصرف غلات کامل

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماهیکی از نکات مهم برای کاهش وزن در یک ماه، مصرف غلات کامل و سبوس دار می باشد. غلات های کامل شامل : پروتئین ، فیبر و سایر مواد مغذی است که برای بدن لازم هستند. رژیمی اصولی و سالم است که تمامی نیازهای بدن شما را تامین کند ، همچنین انرژی لازمه را به شما برسانند.

8/ حذف ریزه خواری

یک عامل خیلی مهم در چاقی افراد ، ریزه خواری است. شما اگر میزان غذای خود را کم بکنید و در ازای آن ریزه خواری داشته باشید ، هرگز به اندام مورد نظر خود نمیرسید.

این را به یاد داشته باشید که اگر میخواهید کاهش وزن در یک ماه داشته باشید ، حتما ریز خواری را از رژیم غذایی خود حذف کنید. سه وعده غذایی اصلی را داشته باشید و یک وعده به عنوان میان وعده بین ناهار و شام مصرف کنید. این کار باعث میشود تا میزان شام شما کم شود. در ضمن پرهیز از ریزه خواری را فراموش نکنید.

9/ کنار گذاشتن خوراکی های ناسالم

خوردن غذاهایی مانند فست فود کالری خیلی زیادی دارد. یک راه حل که میتواند خیلی کار آمد باشد ، این است که غذاهای ناسالم را از وعده های خود حذف کنید. نوشابه، چیپس، شکلات، برنج، غذاهای قندی و نوشیدنی های انرژی زا موادی هستند که باعث میشوند تا مقدار زیادی چربی در بدن انباشته شود.

10/ مصرف به اندازه آب

در طول روز باید حداقل 13 لیوان آب بخورید. نوشیدن آب در طول روز باعث میشود تا معده شما همیشه پر باشد. بدین ترتیب زمان زیادی از روز را احساس سیری میکنید و غذای کمتری می خورید. اگر در آب، لیمو ، پرتقال و مواد طعم دهنده بدون کالری اضافه نمایید ، بسیار کارساز خواهد بود.

11/ ورزش های هوازی انجام دهید

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک ماهورزش در واقع تکمیل کننده رژیم غذایی شما خواهد بود. برای کاهش وزن در یک ماه توصیه می شود ورزش های هوازی را حتما جدید بگیرید و زمان از روزمره خود را به آن اختصاص دهید. با انجام ورزش های هوازی ، متابولیسم بدن را بالا برده و به سوخت و ساز کمک میکنید.

در این بین چند روز ورزش های قدرتی داشته باشید. تحت فشار گذاشتن عضله ها باعث از بین رفتن چربی ها میشود. حتی اگر ورزش نمیکنید ، در طول روز فعالیت زیادی داشته باشید تا سوخت و ساز بدنتان همیشه همیشه بالا باشد.

13/ پرخوری بعد از ورزش ممنوع

بعد از اینکه ورزش خود را انجام دادید ، میزان زیادی کالری و چربی سوزانده اید. به همین دلیل به هیچ عنوان بعد از ورزش پرخوری نکنید که این کار باعث میشود تا دوباره چربی و مواد غیر ضروری به بدن شما اضافه بشود.

  حرف آخر

در آخر در کنار افراد و گروه های حمایت گر باشید تا انگیزه های لازم را به شما بدهند. بابت هر تغییری که میکنید به خودتان یک جایزه و یک پاداش بدهید. هر روز اهداف خود را مرور کنید تا برای رسیدن به آن هرگز نا امید نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.