آموزش

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شوید

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شوید

روش های مختلف کاهش وزن برای رسیدن به اندام ایده آل

روش های مختلف کاهش وزن به شما کمک می کنند تا بتوانید در استانداردترین حالت ممکن به اندام ایده آل خود برسید. برای رسیدن به وزن مورد نظر و اندام رویایی خود روش های مختلف کاهش وزن جود دارد. ما سعی داریم در این مطلب روش های مختلف رژیم کاهش وزن را به شما بگوییم. در این مورد روش های طبیعی و زیادی وجود دارد.

 

روش های مختلف کاهش وزن را بشناسید

استفاده پروتئین

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شویدآن دسته از افرادی که میخواهند وزن خود را کم کنند ، باید مصرف پروتئین را در صدر لیست خود قرار دهند. بدن انسان برای اینکه بتواند پروتئین را جذب و هضم کند، کالری زیادی میسوزاند. به همین دلیل زمانیکه میخواهید لاغر شوید ، پروتئین استفاده کنید؛ چراکه این موضوع بین 80 تا 100 کالری در طول روز میسوزاند. در ضمن پروتئین باعث میشود تا احساس سیری کنید و زودتر سیر شوید.

غذای کامل مصرف کنید

زمانی که میخواهید غذا درست کنید ، سعی کنید از مواد اولیه ای استفاده نمایید که منفرد باشند. در واقع سعی کنید موادی مانند مرغ ، گوجه ، سبزیجات و حبوبات را اولویت قرار دهید. به یاد داشته باشید که محصولاتی مانند پاستا آماده ، کنسرو سبزیجات ، ناگت منجمد و سس آماده کالری های پنهانی در خود دارند. اگر شما غذای کاملی داشته باشید ، زودتر احساس سیری میکنید. خوردن غذای سالم باعث میشود تا همیشه وضعیت سلامت شما در بهترین حالت ممکن قرار گیرد.

خداحافظی با غذاهای آماده

زمانی که غذاهای آماده مصرف میکنید ، مقدار زیادی شکر ، روغن و کالری اضافه به بدن شما وارد می شود. توصیه می شود بجای مصرف تن ماهی، خود ماهی را بخرید و به جای رب گوجه از خود گوجه استفاده نمایید. برای کاهش وزن بهترین راه حل این است که به جای مواد غذایی آماده از غذاهای سالم و واقعی استفاده کنید.

کاهش وزن(1)مصرف میان وعده های سالم

از قدیم گفته اند که بدن آدم در آشپزخانه ساخته می شود! برای مثال اگر شما داخل یخچال نوشابه داشته باشید قطعا دلتان میخواهد که آن را بخورید. یا مثلا داشتن پفک و بستنی ایجاد وسوسه در شما میکند. بنابراین به جای مواد خوراکی پر کالری ، موادی داخل کابینت خودتان بگذارید که سالم و کم کالری هستند. در واقع یک میان وعده کاملا سالم برای خود داشته باشید.

مصرف شکر مخفی ممنوع

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شویدیکی از دلایل اصلی دیابت ، سرطان و بیماری های قلبی ، مصرف شکر مخفی است. همانطور که پیش تر گفته شد، روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد. در رژیم کاهش وزن باید بدانید چه میزان شکر در مواد غذایی استفاده شده است. نوشابه ، سس و در بعضی از غذاهای رستورانی مقدار زیادی شکر وجود دارد. حتما موارد پشت جلد هر محصولی را بخوانید و میزان شکر استفاده شده در مواد را بسنجید.

آب مصرف کنید

یک موضوع اثبات شده که در همه رژیم های غذایی وجود دارد ، مصرف آب است. شما اگر نیم لیتر آب بنوشید به مدت یک ساعت ، کالری شما بین 25 تا 30 درصد سوزانده میشود. از سمت دیگر آب باعث میشود تا معده شما تا حد زیادی پر شده و این موضوع اجازه نمیدهد که غذای زیادی مصرف کنید.

خوردن قهوه تلخ

قهوه در واقع نوعی نوشیدنی با مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد. همچنین کافئین داخل قهوه باعث میشود تا انرژی زیادی در بدن تولید شده و کالری بیشتری بسوزانید. اگر به اندازه کافی قهوه مصرف کنید ، هم به کاهش وزن خود کمک کرده اید و هم خود را از خطر دیابت نجات داده اید. البته این را بدانید که خوردن قهوه با شکم خالی خوب نیست.

کالری های مایع را کنار بگذاریدبا روش های مختلف کاهش وزن آشنا شوید

کاهش وزن روش های مختلفی دارد که یکی از آنها کنار گذاشتن مایعات با کالری زیاد است. نوشابه ، ماءالشعیر ، نوشابه های انرژی زا ، آب میوه ، دوغ از جمله مایعاتی هستند که کالری زیادی دارند. اگر شما این مایعات را مصرف کنید ، در واقع به میزان یک غذای ناسالم به بدن خود مواد اضافی وارد کرده اید.

 محدود کردن آرد سفید

آرد سفید یک محصول باارزش غذایی کم است که فیبر هم ندارد. در لیست روش های مختلف کاهش وزن ، محدود کردن آرد سفید یک راه حل خوب بشمار می رود ، زیرا این محصول زود هضم شده و یکی از علل چاقی می باشد.  موادی مانند نان سفید ، برنج سفید ، شیرینی ، اسنک ها و موادی از این قبیل بزرگ ترین علت چاقی هستند.

گرفتن روزه

تا نام روزه می آید همه افراد به یاد ماه رمضان میافتند. در حالت روزه داری هر چقدر هم گرسنه باشید به سمت تنقلات و غذاها نمیروید. این توصیه میشود که بین غذاهای خود ، شبیه سازی کنید که انگار روزه هستید. برای مثال اگر ساعت 8 شب شام خورده اید ، دیگر وانمود کنید که روزه هستید.

 نوشیدن چای سبز

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شویدچای سبز مانند قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است. از روش های مختلف کاهش وزن نوشیدن چای سبز می باشد ، زیرا این نوشیدنی باعث میشود تا چربی سوزی در افراد افزایش یابد. می توانید چای سبز را بصورت آماده خریده و آن را دم کنید و بنوشید.

مصرف میوه و سبزیجات در طول روز

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شویدمیوه ها و سبزیجات از جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی ما انسان ها برخوردار می باشند. این مواد هم فیبر کافی دارند و هم ویتامین های زیادی در خود ذخیره کرده اند. از ساده ترین روش هایی که برای لاغری میتوان انجام داد ، انتخاب و مصرف درست میوه و سبزیجات است.

کالری هر ماده ایی را بدانید

از روش های مختلف کاهش وزن می توان به شمردن کالری اشاره کرد. این کار غیرمعمولی و کاملا سخت است اما شما با دانستن مقدار کالری که در مواد غذایی وجود دارد ، به کم کردن وزن خود کمک میکنید.  برای مثال غذایی که میخورید یا شکلاتی که میل کرده اید، کالری آن را بسنجید تا بدانید چه مقدار به بدن خود ماده اضافه وارد کرده اید.

استفاده از ظروف کوچک

یک روش ساده و کاربردی ، استفاده کردن از ظروف کوچک در وعده های غذایی است. هنگامی که از یک ظرف کوچک حین غذا خوردن استفاده کنید ، به اجبار میزان کمتری در ظرف غذا میریزید. بنابراین میتواند به مقدار غذای شما و کاهش وزنتان کمک بسزایی کند.

 آهسته غذا خوردن

این روزها همه به این فکر میکنند که هرچه زودتر غذای خود را بخورند و به کارهایشان برسند. آهسته جویدن و آرام غذا خوردن ، یک روش موثر برای کاهش وزن به حساب می آید. هر موقع در غذا خوردن خود احساس سیری کردید ، بلافاصله دست از غذا خوردن بکشید.

 انتخاب روغن سالم

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شویدروغن به تنهایی خودیک عامل برای چاقی است. زیرا با چربی هایی که وارد بدن میکند باعث اضافه شدن وزن می شود. بنابراین از روغن هایی مانند روغن زیتون که سالم هستند و کالری کمی دارند استفاده نمایید.

 تخم مرغ بخورید

در روش های مختلف کاهش وزن ، یک روش ساده ، ارزان و کم کالری مصرف تخم مرغ است. این ماده غذایی تمامی نیازهای بدن شما را تامین میکند. وجود زیاد پروتئین در تخم مرغ باعث سیری در افراد میشود.

 ادویه درست استفاده کنید

ادویه هایی مانند فلفل باعث میشود تا متابولیسم بالا برود ، همین موضوع به سوخت و ساز بدن کمک میکند. از سوی دیگر باعث میشود تا اشتها کم شده و بدین ترتیب میتوانید یک کاهش وزن ساده داشته باشید.

مصرف پروبیوتیک ها

هر غذایی که پروبیوتیک در خود داشته باشد ، سالم است. همچین باکتری هایی که در بدن باعث چاقی میشوند را از بین میبرند. با پربیوتیک ها میتوانید متعادل سازی در باکتری های بدن را کنترل کنید.

خوب خوابیدن

با روش های مختلف کاهش وزن آشنا شویداز روش های مختلف کاهش وزن ، خوابیدن درست است. اگر شما به اندازه بخوابید انرژی خود را در طول روز دارید. همچنین تحقیقات نشان داده افرادی که خواب کافی دارند ، 55 درصد نسبت به افرادی که کم خوابی دارند لاغر تر هستند.

خوردن فیبر کافی

از روش های کاهش وزن ، می توان به افزایش مصرف فیبر اشاره کرد. محلولی که در برخی از فیبر ها وجود دارد ، باعث کاهش وزن میشود. فیبر می تواند از زود خالی شدن معده شما جلوگیری کرده ، بنابراین دیرتر احساس گرسنگی میکنید.

 مسواک زدن

شاید کمی عجیب بنظر برسد اما شما زمانی که مسواک میزنید ، به علت اینکه دندان هایتان تمیز است  دیگر به سراغ غذا و تنقلات نمیروید. این موضوع بیشتر در روان انسان تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.