آموزش

آیا تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری امکان پذیر است؟

آیا تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری امکان پذیر است؟

 

تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری چگونه است؟ 

تعیین جنسیت فرزند با تغذیه در دوران بارداری در صورتی تاثیرگذار میباشد که قبل از لقاح انجام شود و زمانی که باروری تخم توسط اسپرم صورت میگیرد تعیین جنسیت با رژیم غذایی در بارداری امکان پذیر نیست. در واقع نقش رژیم غذایی در تعیین جنسیت تا حدودی می تواند موثر باشد و نتیجه قطعی ای نخواهد داشت .با عمل های جراحی پیشرفته میشود نتیجه قطعی تر و موثری بدست اورد اما این کار توصیه نمیشود و ممکن است به جنین اسیب جدی وارد کند. اما باز هم با پیشرفت علم هیچ راه صد درصدی وجود ندارد؛ تنها میشود با راهکار ها و تغذیه و عمل جراحی و…. احتمال اینکه فرزند دختر شود یا پسر را افزایش داد.همانطور که رژیم کاهش وزن  یه سری نکات داره و باید زیر نظر پزشک باشید رژیم بارداری هم باید زیر نظر پزشک شروع کنید،رژیم غذایی باید چند ماه قبل از بارداری و زیر نظر پزشک و متخصص انجام شود تا مادر دچار کمبود پروتین و مواد مغذی نشود و به جنین هم آسیبی نرسد.

 

 توصیه ها و نکاتی که باید در تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری مورد توجه قرار بگیرد:

 

اگر زوجین تمایل به دختر دار شدن دارند باید به چند نکته توجه کنند:

 • آیا تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری امکان پذیر است؟مادر باید شیرینی جات را از رژیم غذایی خود حذف کند و اگر هم در مصرف شیرینی جات زیاده روی کند ممکن است مادر به دیابت بارداری مبتلا شود.
 • از مصرف غذاهای شور و مغزیجات شور پرهیز کند. مغزیجات بدون نمک بسیار مناسب و مفید می باشد.
 • مصرف لبنیات به خصوص لبنیات کم چرب را افزایش دهند. اگر از لبنیات پرچرب استفاده کنند باعث تداخل میان چربی و کلسیم میشود.
 • استفاده از انواع گوشت ها به جز کنسرو تن ماهی مجاز میباشد.
 • از مصرف الکل به شدت خودداری کنید.
 • غذاهای سرد مزاج و تر از جمله مرکبات، انار و الو و هندوانه و… بیشتر استفاده کنید و مصرف میوه های گرم مزاج مانند خرما و انجیر و انگور به شدت کاهش دهید
 • میزان مصرف سبریجات ازجمله کاهو و خیار و گوجه و گشنیز را افزایش دهید و از مصرف انواع کلم و سیر و پیاز خودداری کنید.
 • مصرف منیزیم و کلسیم را افزایش دهید این مورد برای زنان باردار با صرف نظر از اینکه جنسیت بچه چه می خواهند بشود، بسیار مهم بوده و البته اگر می خواهید یک فرزند دختر داشته باید مصرف کلسیم و منیزیم را افزایش دهید.
 • اگر می خواهید کلسیم را از طریق شیر تامین کنید باید حتما اطمینان حاصل کنید که به صورت ارگانیک تهیه شده باشد. سعی کنید اسفناج را در رژیم غذایی خود جای دهید زیرا سرشار از کلسیم و منیزیم میباشد به راحتی می توان از آن در سوپ و سالاد و… استفاده کرد.

اگر زوجین تمایل به پسر دار شدن دارند باید به نکات زیر توجه کنند:

 • آیا تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری امکان پذیر است؟صبحانه بخورید

دانشمندان بریتانیایی پس از آزمایش ها و بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدند که 53 درصد زنان بارداری که صبحانه حاوی غلات یا به طور کلی صبحانه میل می کنند فرزند پسر به دنیا می آورند این در حالیست که تنها 43درصد از زنان بارداری که به ندرت صبحانه میل میکنند فرزند آنها پسر می شود. پس خوردن صبحانه نقش بسیار مهمی دارد اما این احتمال باز هم نمی تواند قطعی باشد و محققان سعی دارند که آن را اثبات کنند.

 • کاهش وزن(1)مصرف کالری خود را افزایش دهند

اگر زنان باردار از کالری بیشتری مصرف کنند احتمال بیشتری دربه دنیا آوردن فرزند پسر دارند اما این امر باید قبل از تخمک گذاری انجام شود. طبق بررسی های انجام شده 56 درصد زنانی که کالری بیشتری مصرف کردند فرزند آنها پسر شده است و تنها 49 درصد زنانی که فقط کالری مورد نیاز بدن خود را تامین میکنند صاحب فرزند پسر میشوند.

 • تخم مرغ و مغزیجات بخورید

این مواد غذایی سرشار از پروتئین می باشند و می توانند پروتئین بدن شما را به خوبی تامین کنند و شانس پسر دار شدن را بسیار افزایش دهند.

 • مصرف روغن و لبنیات را تا حد امکان کاهش دهید

استفاده زیاد از روغن و لبنیات بدن شما را اسیدی می کند و این اسیدی شدن بدن همانطور که در بالا  گفتیم به دختر شدن جنین کمک میکند.

 • تا می توانید آب بنوشید

نوشیدن آب یکی از از راه های موثر برای پسر شدن جنین می باشد و بهتر است زن و شوهر اب بسیاری در طی روز بنوشند.

 • مصرف سبزیجات و میوه جات را تاحدالامکان افزایش دهید

سبزیجات و میوه جات باعث تعادل اسیدی و قلیایی بودن در ترشحات واژن می شود و این امر تاثیر بسیار زیادی در پسر شدن جنین میتواند داشته باشد. میوه جات حاوی سطح بالایی از پتانسیم هستند و همانند غلات ها در صبحانه می توانند در پسر شدن جنین تاثیر بسیار زیادی بگذارند. افزایش مصرف میوه هایی همچون طالبی و زردالو می تواند در بالا رفتن سطح پتانسیم خون شما بسیار کمک کند. همچنین بسیار از سبزیجات مانند لوبیا و کدو و سیب زمینی و اسفناج نیز غنی از پتانسیم هستند بنابراین استفاده و اضافه کردن انها در رژیم غذایی بسیار مفید و حائز اهمیت می باشد.

 • از خوردن غذاهای شور به خصوص پس از لقاح به شدت خودداری کنید

یک سری باورهای غلط که از گذشته تا کنون به اشتباه در میان مردم رواج یافته است و نه تنها غذای شور باعث به دنیا اوردن فرزند پسر نمی شود و این یک باور بشدت اشتباه می باشد بلکه می تواند بسیار هم مضر باشد.

 • وعده های غذایی مکرر

طبق بررسی و تحقیقات برای اینکه نتیجه مطلوب تری در تعیین جنسیت با تغذیه در دوران بارداری برای داشتن فرزند پسر بدست آوریم می بایست زنان باردار در طی روز به صورت مکرر هر چند ساعت مواد غذایی مغذی میل کنند و این امر به بالا رفتن سطح گلوکز آنها نیزکمک می کند.

 • انتخاب فصل مناسب

جالب است بدانید دما می تواند در تعیین جنسیت موثر باشد. پسر در محیطی با درجه حرارت بالا به وجود می آید. بنابراین در تابستان زوجین شانس بیشتری برای داشتن فرزند دختر را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.