آموزش

عوارض لاغری سریع

عوارض لاغری سریع

امروزه یکی از دغدغه های بزرگ بشر تناسب اندام است. زیرا با ماشینی شدن کارها و افزایش مشغله افراد دیگر زمان کافی برای پخت و پز و غذا های خانگی ندارند از این رو به فست فود و غذا های حاضری روی آورده اند. که باعث افزایش وزن آن ها و چاقی می شود. از این رو همواره به دنبال راه هایی برای کاهش وزن هستند. حتی ممکن است به آگهی های تبلیغاتی و برخورده باشید که در مورد لاغری در کوتاه ترین زمان ممکن است. اما آیا واقعا چنین چیزی ممکن است آیا تا به حال عوارض چنین موضوعی فکر کرده ‌اید؟ آیا می دانید عوارض لاغری سریع چیست؟ امروزه ما در خدمت شما عزیزان هستیم تا در این باره اطلاعات کاملی را در اختیار تان بگذاریم پس لطفاً این مطلب و تا پایان تناسب اندام امین دنبال کنید.

لاغر شدن در کوتاه مدت چه عوارضی دارد؟

 

ممکن است خیلی ساده به نظر برسد که شما در مدت کوتاهی مقدار زیادی وزن کم کنید. اما باید به عوارض آن نیز فکر کنید زیرا کاهش وزن تنها به این معنا نیست که شما چربی های اضافه بدن را از دست بدهید بلکه در این راه ممکن است علاوه بر چربی ها استقامت ماهیچه های خود را نیز از دست بدهید. عوارض لاغری سریع را تحت موارد زیر برای شما عزیزان دسته بندی نموده ایم لطفاً به موارد زیر توجه فرمایید:
عوارض لاغری سریع
• لاغری سریع ممکن است باعث ریزش مو شود.
• در مواردی ممکن است افرادی که لاغری سریع داشته اند دچار افسردگی شده باشند.
• البته که برخی افراد پس از لاغری کوتاه مدت دچار ضعف ماهیچه ها و لرزش می ‌شوند.
• برخی افراد بعد از لاغری سریع به ضعف در بینایی مبتلا می شوند.
• لاغری سریع می تواند موجب خشکی پوست و ایجاد لکه های پوستی شود.
البته که هریک از موارد بالا را برای شما عزیزان به طور کامل شرح خواهیم داد تا به جدی بودن موضوع پی ببرید.

لاغری سریع چگونه باعث ریزش مو می شود؟

افرادی که در مدت کوتاهی سعی در لاغر شدن دارند به شدت اشتهای خود را کاهش می دهند. در این صورت مواد مغذی و پروتئین ها و ویتامین های مورد نیاز بدن تامین نمی شود و یا در حد کافی به بدن نمی‌ رسد. از این رو مو ها که برای تغذیه و رشد کافی به پروتئین ها و ویتامین هایی مثل ویتامین آ و ای و هم چنین آهن نیاز دارند، بدون وجود آن ها نمی توانند رشد کنند و پس از مدتی فردی که در مدت کوتاهی لاغر شده به طور واضح شکنندگی و کم حجم شدن و ریزش مو های خود را حس خواهد کرد. البته که از دست دادن زیبایی یکی از عوارض لاغری سریع است.

لاغری سریع چگونه موجب افسردگی می شود؟

 

عوارض لاغری سریع
زمانی که افراد تصمیم به لاغری می گیرند و اجرایی کردن آن را در مدت کوتاهی انجام می دهند، باید انتظار بیماری هایی نظیر افسردگی را هم داشته باشند. در واقع افسردگی ناشی از لاغری سریع به خاطر کمبود و کاهش مواد مورد نیاز بدن است. زمانی که بدن تحت جریان لاغری سریع قرار می گیرد مواد غذایی و مفید کم تری به آن می رسد، بنابراین سوخت و ساز بدن کاهش می یابد. از این رو فرد ممکن است احساس خواب آلودگی و کسلی داشته باشد هم چنین انرژی و تمایل زیادی به انجام فعالیت ها نخواهد داشت. همین موضوع نشان می دهد که فرد دچار افسردگی شده است. حتی برخی افراد پس از این که وزن زیادی از دست می دهند و لاغر شدن آن ها اصولی نیست دچار کاهش اعتماد به نفس شده و در نهایت به افسردگی مبتلا می شوند.

ضعف در ماهیچه ها عوارض لاغری سریع

از دیگر عوارض لاغری سریع ضعف در ماهیچه ها است. زیرا ماهیچه ها برای تقویت و قوی بودن به پروتئین و مواد مغزی نیاز دارند. اما با لاغری سریع در مدت کوتاهی بدن دچار شوک شده و همه مواد مغذی به بدن نمی رسند. از این رو ماهیچه ها دچار ضرب و لرزش می شوند. به طوری که افراد پس از لاغری سریع اقرار می کنند، که دچار سرگیجه و ضعف های عضلانی می شوند و حتی قادر نیستند به مدت طولانی بر روی پای خود بایستند. زیرا از قسمت زانو به پایین دچار لرزش و ضعف می ‌شوند. در حقیقت لاغر شدن سریع عوارض جبران ناپذیری به بدن وارد می کند حتی اگر برخی عوارض جبران پذیر هم باشند بسیار زمان بر هستند.

کاهش وزن(1)آسیب های پوستی پس از لاغری سریع

از مهم ترین عوارضی که لاغری سریع می تواند برای بدن داشته باشد آسیب ‌های پوستی است. زیرا بدن پس از کاهش وزن زیاد و از دست دادن چربی ها بسیار شل شده و به سمت پایین آویزان می شود همین موضوع خوش آینده افراد نیست. البته که علاوه بر شل شدگی پوست می تواند باعث افزایش چروک های پوست نیز شود که به آن پیری هم می گویند. زیرا در لاغری سریع پروتئین های لازم به بدن نمی ‌رسد و پوست نمی ‌تواند کلاژن سازی را به صورت عالی انجام دهد. از این رو ممکن است دچار لکه های کوچک و بزرگ و یا حتی جوش هم شود

 

برای جلوگیری از عوارض لاغری سریع چه باید کرد؟

عوارض لاغری سریع
اگر شما هم قصد کاهش وزن و لاغری را دارید توصیه می کنیم برای در امان ماندن از عوارض جبران ‌ناپذیر لاغری سریع به هیچ عنوان تن به لاغری‌ سریع ندهید. از این رو می توانید برای لاغر شدن از روش های اصولی استفاده کنید. یکی از این روش ها رژیم به صورت بلند مدت است. قطعاً در این صورت تمام مواد مغذی و مورد نیاز بدن تامین شود اما به صورت کم تر نه این که شما همه مواد مغذی را حذف کنید تا بدن دچار شوک و اختلال شود. یکی دیگر از روش های اصولی برای لاغری ورزش های متوالی در بلند مدت است. در این صورت سوخت و ساز بدن شما بالا خواهد رفت و به صورت روزانه کالری مشخصی خواهید سوزاند. پس از مدتی خواهید دید که بدون هیچ گونه آسیب‌ جسمی و روحی لاغر شده اید و هیکل شما خیلی زیبا و متناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.